Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
27.1.: Z policejního deníku: agresivního muže policisté vykázali; silně opilý muž napadal v obchodě zákazníky

27.1.: Výstava výtvarných prací studentů Gymnázia Havlíčkův Brod nazvaná Na Korábu umění

27.1.: V jihlavské nemocnici se zúčastní voleb šedesát pacientů, dvě maminky si s předstihem vyřídily voličský průkaz

27.1.: Při jednom zákroku dopadli jihlavští kriminalisté čtyři distributory drog

27.1.: Křemešnická pouť se umístila na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina

27.1.: Budoucí středoškoláci se na Vysočině mohou hlásit do pěti nových oborů, přihlášky na střední školy je nutné podat do 1. března

26.1.: Život se musí žít - studentský projekt se zajímavými hosty v novoměstské galerii

26.1.: Ženě zakázal soud Jihlavu, nařízení porušila

26.1.: Z policejního deníku: krádež auta; zloděj si vytáhl z cizího batohu mobil

26.1.: Výprava do Mexika s Katarínou Ruschkovou PodpoVRCHem

26.1.: Pelhřimovská nemocnice povolila návštěvy, a to pouze ve středu a v neděli

26.1.: Infocentra v Dukovanech a Dalešicích vloni přivítala přes 45 tisíc návštěvníků a dalších 10 tisíc provedly průvodkyně virtuálně

26.1.: Hrad Kámen se na jaře otevře návštěvníkům, opravy jej zavřou až po prázdninách

25.1.: Z policejního deníku: vandal rozbil skleněné dveře; policisté dopadli recidivistu, který se v Jihlavě vloupal do aut

25.1.: Při cestě ze služby neváhali pomoci, policistům za projevení osobní statečnosti poděkoval krajský policejní ředitel

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: lupič poškodil sázecí pec; opilý řidič boural
Sdílet článek
Policisté pátrají po pachateli, který od odpoledních hodin čtvrtku 1. prosince do časných ranních hodin následujícího dne v Havlíčkově Brodě vnikl do objektu firmy. Pachatel vnikl do přízemí budovy, kde prostory prohledal a poškodil sázecí pec. Poté překonal za užití násilí dveře vedoucí do patra, kde prohledal kanceláře, ale nic neodcizil. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to poškození cizí věci a pokusu krádeže, po pachateli pátrají.
image-1
Podezřelého muže policisté dopadli
Policistům se podařilo objasnit případ pokusu vloupání do zahradního domku, ke kterému došlo v Jihlavě v lokalitě ulice Žižkova. Ve středu 23. listopadu poškodil pachatel v časných ranních hodinách objekt venkovního baru, u kterého páčil roletu, do domku se mu ale dostat nepodařilo a z místa utekl. Majiteli vznikla poškozením škoda přibližně za dvacet tisíc korun. "Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat a po pachateli pátrat. Na základě šetření se jim podařilo získat poznatky a následně podezřelého muže dopadli. Jedná se o sedmačtyřicetiletého cizince. Kromě pokusu o vloupání má na svědomí ještě krádež peněz. Ve stejný den totiž využil příležitosti v restauračním zařízení a z prostoru šatny vzal finanční hotovost z peněženku v odložené kabelce. Majitelce vznikla škoda téměř tři tisíce korun. Policejní inspektor sdělil muži podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu pokusu krádeže a přečinu poškození cizí věci", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dále je muž podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku.

Muž se vloupal do objektu firmy
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu pokusu krádeže devatenáctiletému muži z Libereckého kraje. V minulosti již byl soudně trestán, v říjnu dostal za majetkovou trestnou činnost podmíněný trest odnětí svobody se zkušební dobou až do roku 2027. Přesto se muž v pátek 2. prosince vloupal do objektu firmy v Jihlavě. "Kolem druhé hodiny ráno vnikl na oplocený pozemek, kde rozbil u budovy skleněnou výplň a páčil mříže. Podařilo se mu dostat do vnitřních prostor, které prohledával. Podezřelý muž ale neunikl pozornosti okolí a na místo byli přivoláni policisté. Zadrženého muže odvezli na oddělení policie, kde mu bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Muž odcizil zboží v prodejně
V pátek 2. prosince kolem třetí hodiny byli policisté přivoláni do prodejny na ulici Bělohradská v Havlíčkově Brodě, kde byl při odcizení zboží přistižen devětatřicetiletý muž. "Z regálu odcizil powerbanku značky Devia, kterou uschoval pod oblečení a následně prošel přes pokladní zónu, aniž by za zboží zaplatil. Při odchodu z prodejny byl zastaven pracovníkem ostrahy. Na místo byli přivoláni policisté. Podezřelého muže policisté zajistili a odvezli ho na policejní oddělení k provedení nezbytných úkonů. Devětatřicetiletý muž je podezřelý z přestupku proti majetku", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová.

Opilý muž skončil na záchytce
V sobotu 3. prosince byli policisté v Telči na Jihlavsku před pátou hodinou odpoledne přivoláni do lokality Staroměstského rybníka, kde ležel u lavičky muž zjevně pod vlivem alkoholu. "Policisté provedli u jednačtyřicetiletého muže z Chrudimska dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 3,3 promile alkoholu. Nebyl schopen samostatné chůze a v chladném počasí se o sebe postarat. Opilého muže policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Opilého muže policisté zajistili
V sobotu 3. prosince ve večerních hodinách byli policisté z obvodního oddělení Pacov přivoláni do obchodního domu na ulici Žižkova, kde muž vulgárně urážel obsluhu, neboť neměl na zaplacení zboží. "Policisté zjistili, že se jedná o dvaadvacetiletého muže. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,59 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla Michaela Lébrová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Řidič byl pod vlivem alkoholu a havaroval
V neděli 4. prosince před pátou hodinou ráno jel řidič osobního vozidla Mazda po silnici druhé třídy ve směru od obce Deblín a u obce Březké na Žďársku při průjezdu kruhovou křižovatkou se střetl s vyvýšeným lemem křižovatky a následně poškodil dopravní značení. "Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do nemocnice. Policisté provedli u čtyřiadvacetiletého řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,38 promile alkoholu. Hodnotu ještě vyšší u něho ukázala také opakovaná zkouška", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policisté dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ prověřují, dopravní nehodu šetří.

Řidič nadýchal téměř tři promile
Policisté prověřují případ opilého muže, který řídil vozidlo s téměř třemi promile alkoholu. V neděli 4. prosince zastavili strážníci městské policie v Třebíči vozidlo Opel, jehož řidič jel po šesté hodině večer po ulici Sucheniova. "Při dechové zkoušce byla u třiačtyřicetiletého muže naměřena hodnota 2,9 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Značně opilého cizince policisté zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Po vystřízlivění sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky čtyřiadvacetiletému cizinci, který řídil vozidlo pod vlivem alkoholu. V pátek 2. prosince kolem jedenácté hodiny večer zastavili policisté z obvodního oddělení Humpolec na Pelhřimovsku osobní auto Volkswagen, jehož řidič jel na ulici Hálkova. "U čtyřiadvacetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,69 promile alkoholu. Hodnoty ještě vyšší u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz", uvedla mluvčí policistů Michaela Lébrová. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Jízda pod vlivem alkoholu
Řidičku pod vlivem alkoholu odhalili policisté v neděli 4. prosince v brzkých ranních hodinách. Policisté zastavili na ulici Libušínská ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Škoda, jehož řidičkou byla devatenáctiletá žena. "Naměřená hodnota dechové zkoušky činila 1,43 promile alkoholu a také opakovaná měření potvrdila přítomnost alkoholu. Policisté ženě na místě zakázali další jízdu, zadrželi jí řidičský průkaz a vše zadokumentovali. Žena je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky", uvedla M. Lébrová. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 27. leden
(14. leden kalendáře iuliánského)
• 2023 rok křesťanského letopočtu
• 7512 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 27. 1.:
Středa po neděli třetí po Zjevení Páně Sv. Jana Zlatoústého,biskupa, vyznavače a Učitele Církve
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 14. 1. (27. 1.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: