Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
4.10.: Řidič osobního auta utrpěl při nehodě nedaleko Třebíče zranění

4.10.: Z policejního deníku: zloděj ukradl patnáct kubíků dřeva; opilý řidič otočil auto na střechu

4.10.: V nemocnicích v Třebíči a v Havlíčkově Brodě jsou zakázány návštěvy, důvodem je šíření respiračních nemocí a covidu

4.10.: Papuče symbolizují domov - místo, kde si většina lidí přeje dožít

4.10.: Do Jihlavy míří nejlepší mladí operní pěvci z několika zemí světa

3.10.: ČEZ zahájil odstávku třetího výrobního bloku Dukovany pro výměnu paliva

3.10.: Zoo Jihlava zve na zajímavé besedy i na soutěž

3.10.: Z policejního deníku: recidivistka v podmínce kradla v obchodě; opilý agresivní muž skončil na záchytce

3.10.: Výstava výtvarných prací ze soutěže uspořádané k 150. výročí narození Jaroslava Panušky v havlíčkobrodské galerii

3.10.: V Jihlavě chirurgové nabízejí možnost sádry na koupání

3.10.: Týden knihoven v Jihlavě: Čtenářská amnestie i přednáška o Arktidě

3.10.: Třebíč v příštích čtyřech letech povede koalice složená z ANO, Pro Třebíč a KDU-ČSL

3.10.: Oslava svatého Martina v Jihlavě: Bohatý program se z náměstí rozšíří i do okolních ulic a parku

3.10.: Dva muži se vloupali do chaty u Rovné na Žďársku, poznáte je z fotografie?

2.10.: Z policejního deníku: ve Žďáře nad Sázavou zemřela po střetu s vlakem žena

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: krádež jízdního kola; policisté dopadli zloděje sportovního vybavení a peněženky
Sdílet článek
Policisté přijali v neděli 14. srpna krátce po druhé hodině odpoledne oznámení o krádeži jízdního kola v ulici Na Ostrově v Havlíčkově Brodě. Pachatel po poškození zajišťovací tyče odcizil černé jízdní kolo zn. SUNN EXCAT, které bylo na nosiči jízdních kol přidělané na tažném zařízení osobního vozu Škoda. Dále pachatel ze sousedního kola ukradl sedátko a sedlovou trubku. Jednáním zloděje došlo ke škodě za téměř třicet šest tisíc korun. Majitel odcizeného jízdního kola si krátce na to všiml muže, který jede na jeho kole u nádraží v Havlíčkově Brodě. Přivolaní policisté v pachateli ztotožnili pětatřicetiletého muže, který se následně k činu doznal. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže. Odcizené kolo si převzal jeho majiteli. Uvedla to mluvčí policistů Michaela Lébrová.
image-1
Muž odcizil tašky se sportovním vybavením
Policisté objasnili krádež z druhé polovině června v Lukách nad Jihlavou. Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů dvaapadesátiletému muži z Chomutovska. "Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již opakovaně soudně trestán. Muž vnikl do sportovního areálu, kde odcizil tři odložené sportovní tašky s fotbalovým vybavením a způsobil tak škodu za necelých deset tisíc korun. Jeden z okradených navíc přišel o peněženku, ve které se mimo jiné nacházela platební karta. Kartu pachatel následně v šesti případech použil a majiteli tak vznikla další škoda za bezmála jeden a půl tisíce korun. Po přijetí oznámení zahájili policisté prověřování a případ šetřili. Pachatele se jim podařilo vypátrat", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Dvaapadesátiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Opilý muž odmítal předat matce dceru, skončil na záchytce
Policisté přijali v neděli 14. srpna krátce po desáté hodině večer oznámení o muži, který odmítá předat dceru matce. Operační důstojník do obce na Havlíčkobrodsku vyslal policejní hlídku. "Čtyřiadvacetiletý muž byl zjevně pod vlivem alkoholu, proto u něj policisté provedli dechovou zkoušku, kdy naměřená hodnota činila 2,07 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž nespolupracoval a choval se agresivně, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Muž se bude zodpovídat z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku. Okolnosti případu policisté i nadále šetří.

Agresivního muže policisté zajistili
V neděli 14. srpna přijali policisté v Jihlavě před devátou hodinou večer oznámení o opilém muži, který slovně napadal svoji známou a dobýval se do jejího bytu. "K bytovému domu vyjeli policisté a opilého osmadvacetiletého muže zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 3,28 promile alkoholu. Na základě šetření policisté zjistili, že muž se opakovaně pokoušel dostat do bytu, ženu vulgárně slovně urážel a vykřikoval také na ulici před domem. Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

Opilého muže policisté zajistili
V sobotu 13. srpna byli policisté v Moravských Budějovicích na Třebíčsku po druhé hodině ráno přivoláni k ubytovacímu zařízení, kde se nacházel opilý muž, který se choval hlučně. "Hlasitým křikem a boucháním na dveře se dožadoval vstupu do bytu své známé. Svého jednání odmítal zanechat i po opakovaných výzvách policistů. U opilého třiapadesátiletého muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Policisté ho zajistili a muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Muž řídil přes uložený zákaz, řízení předal osobě, která nevlastní řidičské oprávnění
V neděli 14. srpna krátce před jedenáctou hodinou večer jel na ulici Myslotínská v Pelhřimově řidič osobního vozidla BMW. "Policisté zjistili, že sedmatřicetiletý muž řídí vozidlo, i když to má zakázáno. Začátkem června mu byl totiž na základě rozhodnutí soudu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a řídit automobily by směl až od března roku 2025. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat. Sedmatřicetiletý muž je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Podezřelý muž proto předal řízení svému spolujezdci. I toho policisté následně zastavili. Řidič při silniční kontrole nepředložil řidičský průkaz. Policisté provedenou lustrací zjistili, že šestadvacetiletý muž, který za volantem vystřídal svého kolegu, není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Ani on již nesměl pokračovat v další jízdě", informovala mluvčí policistů Michaela Lébrová. Z přestupkového jednání na úseku dopravy se bude muž zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
V neděli 14. srpna po jedné hodině odpoledne zastavili policisté v obci Jívoví na Žďársku auto Škoda Fabia. "Policisté provedli u dvaatřicetiletého řidiče test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na marihuanu. Lékařskému vyšetření v nemocničním zařízení se muž odmítl bezdůvodně podrobit. Dechová zkouška u něj byla negativní. Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičské oprávnění", uvedla Michaela Lébrová. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je úterý 4. říjen
(21. září kalendáře iuliánského)
• 2022 rok křesťanského letopočtu
• 7511 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 4. 10.:
Pondělí po neděli devatenácté po Svatém Duchu Sv. Františka, vyznavače
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 21. 9. (4. 10.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: