Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
26.5.: Z policejního deníku: zloděj si z domu odnesl peníze a šperky; silně opilá žena kradla v obchodě, skončila na záchytce

26.5.: U studánek Barborka a Vitulka ve Třech Studních zazní v sobotu světoznámá kantáta Bohuslava Martinů

26.5.: Soukromé zámecké zahrady rodiny Kinských ve Žďáře nad Sázavou budou o víkendu otevřené pro veřejnost, nabídnou květiny i zrcadla

26.5.: Sokolovská ulice v Jihlavě bude o víkendu uzavřena, dopravní omezení se dotkne i linek MHD číslo 3 a 12

26.5.: Silničáři chystají opravu silnice I/34 v Humpolci

26.5.: Přednáška pro budoucí maminky a úprava návštěvních hodin na oddělení šestinedělí v pelhřimovské nemocnici

26.5.: Přednáška k osmdesátému výročí od atentátu na říšského protektora v Protektorátu Čechy a Morava Reinharda Heydricha v Telči

25.5.: Z policejního deníku: zloděj si z domu odnesl prsten; pohřešovanou seniorku policisté vypátrali; opilý muž vylezl nastřechu

25.5.: Ve čtvrtek se lidé nedovolají do novoměstské nemocnice ani z nemocnice

25.5.: V Třebíči srazil vlak ženu, ta následkům zranění podlehla

25.5.: Rekordmani roku byli oceněni v Senátu

25.5.: Pro Paměť národa poběží v Třebíči v sobotu 28. května

25.5.: Požár rodinného domu a stodoly ve Veselé napáchal škodu za 1,5 milionu korun

25.5.: Meteocentrum: Profesionální předpovědi počasí od českých meteorologů s přesností na minuty ve vašem telefonu

25.5.: Flotilu záchranky na Vysočině posílí osm nových sanitek

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Příběh dušičkový…

Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: muž nadýchal téměř pět promile; opilí řidiči vyhrožovali, že si ublíží
Sdílet článek
Policisté přijali v neděli 16. ledna kolem půl třetí odpoledne oznámení o opilém muži, který ležel na zemi v jednom z vozů ve vlaku, který přijel do stanice ve Žďáru nad Sázavou a nesrozumitelně komunikoval. Osmačtyřicetiletý muž nadýchal 4,85 promile alkoholu, proto jej policisté zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
image-1
Opilé muže policisté zajistili
V pátek 14. ledna byli policisté před jedenáctou hodinou večer přivoláni na ulici B. Smetany v Třešti na Jihlavsku, kde se v prostoru kolejiště pohyboval muž, který vyhrožoval, že si ublíží. "Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. Zjistili, že se jedná o třiadvacetiletého muže, který byl pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,17 promile alkoholu", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Opilého muže po vyšetření lékařem odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

V sobotu 15. ledna přijali policisté kolem půl osmé večer oznámení od muže, který byl ve špatném psychickém stavu. "Z jeho komunikace vyplynulo, že by mohl ohrozit svůj život. Nacházel se v Jihlavě v ulici Žižkova. Policisté vyjeli na místo. Jednapadesátiletý muž byl v pořádku, ale pod vlivem alkoholu. Policisté mu naměřili hodnotu přes jedno a půl promile alkoholu", informovala Jana Kroutilová. Muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Policisté zastavili v sobotu 15. ledna krátce před půl jednou v noci na silnici druhé třídy v Sobíňově na Havlíčkobrodsku osobní auto Volkswagen. "Provedená lustrace ukázala, že muž má od března loňského roku vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, a to na dobu jednoho roku. V další jízdě již pokračovat nesměl a svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté kontrolovali v sobotu 15. ledna na Horním náměstí v Humpolci na Pelhřimovsku vůz, u jehož řidiče test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami vykázal pozitivní výsledek. "Vozidlo Škoda kontrolovala policejní hlídka krátce před jedenáctou hodinou večer a u třiadvacetiletého řidiče test na drogy vykázal přítomnost na marihuanu a amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil", uvedla S. Rázlová. Policisté mu další jízdu zakázali a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Alkohol za volantem
V neděli 16. ledna krátce před devátou hodinou ráno kontrolovali policisté v ulici Jihlavská ve Velké Bíteši na Žďársku osobní automobil Volkswagen, jehož řidičem byl pětačtyřicetiletý muž. "Řidič policistům nadýchal 1,44 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,37 promile. Policisté muži další jízdu zakázali a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Opilý řidič skončil na záchytce
V neděli 16. ledna před polednem odhalili policisté v ulici Křížová v Jihlavě řidiče vozidla Citroen, který usedl za volat pod vlivem alkoholu. "U sedmačtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,39 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala stejnou hodnotu. Z jednání muže navíc vyplynulo podezření, že by si mohl chtít ublížit. Policisté ho zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění. Muži zadrželi řidičský průkaz", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.

Řidič měl přes tři promile alkoholu
Přes tři promile alkoholu v dechu měl čtyřiačtyřicetiletý muž, který jel v neděli 16. ledna s vozidlem v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku. Před jednou hodinou v noci řídil automobil Škoda Octavia po náměstí Míru. "Policisté provedli u muže dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 3,69 promile alkoholu. Hodnoty přes tři promile alkoholu u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči zakázali další jízdu, řidičský průkaz nepředložil. Z jednání muže vyplynulo podezření, že by si mohl chtít ublížit. Policisté ho zajistili a odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky", uvedla Jana Kroutilová. Případ policisté prověřují.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý pětadvacetiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. V sobotu 15. ledna jel po půlnoci s vozidlem Škoda Fabia v Třebíči po ulici Cyrilometodějská. "Při kontrole policisté zjistili, že má řidič soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2030, a je v tříleté zkušební době podmíněného propuštění z výkonu trestu odnětí svobody. Dechová zkouška u něho byla negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Lékařskému vyšetření se řidič bezdůvodně odmítl podrobit", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dále se dopustil závažného přestupkového jednání.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 27. květen
(14. květen kalendáře iuliánského)
• 2022 rok křesťanského letopočtu
• 7511 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 27. 5.:
Čtvrtek Svatodušní Sv. Bedy Ctihodného, vyznavače a Učitele Církve
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 14. 5. (27. 5.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: