Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
20.10.: Z policejního deníku: zloděj se vloupal do auta, škoda přesáhla 90 tisíc; policisté našli zloděje jízdního kola

20.10.: Muzeum ve Velkém Meziříčí ukončí sezonu akcí Podzim na šlechtickém sídle, lidé uvidí třeba jak se na zámku topilo či jak šlechta stolovala

20.10.: Jihlavská nemocnice mění kotelnu; opravy budou stát desítky milionů

20.10.: Hasiče z Jaderné elektrárny Dukovany, Jihomoravského kraje a Vysočiny prověří 125 vysoká chladicí věž

19.10.: Z policejního deníku: vandal poničil auto, škoda je 50 tisíc; agresivní opilci skončili na záchytce

19.10.: V léčebně dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích mají pacienti k dispozici sedm nových polohovatelných lůžek

19.10.: V Budišově srazil vlak osobní auto, při nehodě nebyl nikdo zraněn

19.10.: Prohlášení Institutu Václava Klause k útokům paní Leyenové na Polsko

19.10.: Nejvíce nelegálních zaměstnanců pracovalo na Vysočině

19.10.: Na Vysočině bude ve čtvrtek foukat silný vítr, meteorologové vydali varování

18.10.: Český den s českými vlajkami Naše zem a my všichni s ní máme svátek! Vyvěsme vlajky! Důvodů k tomu to učinit je nemálo

18.10.: Zažijte strašidelnou noční prohlídku táborské zoologické zahrady

18.10.: Z policejního deníku: recidivista kradl v obchodě; opilci skončili na záchytce

18.10.: Výstavu Cvrčci ze sna v jihlavské galerii doprovodí workshop i projekce filmu Pouštní světla

18.10.: U Kozlova na Žďársku havarovala tři auta, dva lidé utrpěli zranění

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Jak hospodář Václav chtěl tak usilovně život zachránit, až o něj přišel…

Děkanovo kvarteto, aneb, jak většina má vždy patrně asi pravdu.

Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: krádež dřeva za 30 tisíc; opilec obtěžoval lidi v autobuse; šestašedesátiletá řidička nadýchala přes jedno promile
Sdílet článek
Na šedesát kubíků vytěženého dřeva v hodnotě asi třicet tisíc korun ukradl neznámý zloděj v době od 11. září do neděle 19. září v místech zvaných U Hory u Vídně nedaleko Velkého Meziříčí na Žďársku. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Uvedla to mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
image-1
Silně opilý muž skončil na záchytce
V úterý 21. září byli policisté v Jihlavě před jedenáctou hodinou večer přivoláni na ulici Pávovská, kde se nacházel značně opilý muž. "Ležel na zemi a při pokusech vstát padal do vozovky. Policisté zjistili, že se jedná o osmačtyřicetiletého muže, kterému při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,75 promile alkoholu", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že policisté muže zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění.

Opilý muž se choval agresivně
Policisté prověřují případ výtržnictví, ke kterému došlo u Telče na Jihlavsku. "V pátek 17. září přijali policisté před čtvrtou hodinou odpoledne oznámení o agresivním opilém muži, který obtěžoval cestující a napadl řidiče autobusu jedoucího z Telče na Markvartice. Muž cestující vulgárně urážel, když se ho snažil uklidnit řidič, obrátil svoji agresi na něho. Řidiče autobusu slovně napadal a vyhrožoval mu násilím. Agresivita opilého muže se stupňovala a na zastávce se pokusil řidiče udeřit. Napadenému se podařilo útok odvrátit, opilého muže vytlačit z autobusu a zpacifikovat", popsala incident Jana Kroutilová. Doplnila, že přivolaní policisté opilého čtyřiapadesátiletého muže zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili necelé tři promile alkoholu. Odvezli ho na záchytku k vystřízlivění. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.

Vandal posprejoval auto
Policisté pátrají po pachateli, který v pondělí 20. září v době mezi třetí hodinou odpoledne a pátou večer v ulici Alšova v Jihlavě poškodil zaparkované vozidlo. "Pachatel vozidlo Hyundai posprejoval bílou barvou na předních dveřích a způsobil tak majiteli předběžně vyčíslenou škodu pět tisíc korun" uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedli ohledání místa činu, zadokumentování a šetření v lokalitě. Úkony trestního řízení zahájili pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Případ policisté prověřují, po pachateli pátrají.

Řidič narazil do zaparkovaných vozidel
V pondělí 20. září jel po čtvrté hodině odpoledne řidič vozidla Fiat v Jihlavě po ulici Telečská, kde narazil do dopravního značení a dále postupně do zaparkovaných vozidel Seat, Honda, Škoda Kodiaq a Škoda Fabia. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. "Přivolaní policisté zjistili, že řidičem je osmaosmdesátiletý muž, který byl pod vlivem alkoholu a ve velmi špatném psychickém stavu. Přivolaná zdravotnická záchranná služba ho odvezla na vyšetření. Při dechové zkoušce policisté řidiči naměřili hodnotu 0,8 promile alkoholu, opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu 0,82 promile alkoholu v dechu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz", informovala policejní mluvčí J. Kroutilová. Místo dopravní nehody ohledali a zadokumentovali. Na poškozených vozidlech a dopravním značení vznikla předběžně vyčíslená škoda celkem za sto tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidička nadýchala přes jedno promile
V úterý 21. září kolem sedmé hodiny večer zastavili policisté v ulici Na Zahradách v Křižanově na Žďársku osobní auto Kia. "V rámci kontroly se šestašedesátiletá řidička podrobila dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,44 promile alkoholu. Výsledky opakovaných dechových zkoušek byly 1,51 a 1,54 promile. Policisté ženě na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý pětadvacetiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno, navíc byl řidič pod vlivem drog. V úterý 21. září jel po jedenácté hodině večer s autem Infinity v Třebíči po ulici Jar. Heyrovského. "Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je muž, který má od července na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a usednout za volant by směl až příští rok na jaře. U řidiče zjistili policisté dále pozitivní hodnotu na návykové látky, test byl pozitivní na amfetamin, muž je tak podezřelý ze spáchání přestupkového jednání. Policisté muži zakázali další jízdu. Případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí", uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je středa 20. říjen
(7. říjen kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 20. 10.:
Středa po neděli dvacáté prvé po Svatém Duchu Sv. Jana Kancia, vyznavače Sv. Vendelína, opata
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 7. 10. (20. 10.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: