Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
15.4.: Za okny muzea v Třebíči jsou k vidění poslední majitelé panství z rodu Valdštejnů

15.4.: Z policejního deníku: posprejovaný vlak; opilý muž se válel na zemi, nadýchal 3,59 promile; alkohol a drogy za volantem

15.4.: Parčík u Žižkovy mohyly na Přibyslavsku prochází revitalizací

15.4.: Díky nové metodě pomůžou gynekologové v jihlavské nemocnici desítkám žen

14.4.: Z policejního deníku: vloupání do chalupy; muž zaplatil zálohu za auto, které nikdy neviděl; žena skončila na záchytce

14.4.: Ve Starči u Třebíče vysázeli dobrovolníci u cyklostezky další jabloně a slivoně

14.4.: V jihlavské zoologické zahradě se zabydluje levhart perský z Polska

14.4.: Rozhodněte o letošní Absurditě roku - káva z pytlíku, pomlázky neprodávat či chutná koronaviru víc v malých nebo velkých obchodech

14.4.: Most na silnici I/38 v Rančířově na Jihlavsku bude opraven za omezeného provozu

14.4.: Káně lesní, pták roku 2021, je v Pavlově častým obyvatelem, loni tam pečovali o čtyřiadvacet jedinců

14.4.: Hasiči v pelhřimovské nemocnici skončí, covid lůžka jsou obsazena se sedmdesáti procent

13.4.: Z policejního deníku: vandal poškodil plachtu altánu; sprejer načmáral černé nápisy a symboly na fasádu; žena čekala na oblečení marně

13.4.: Vedení Jihlavy usiluje o neinvazivní testy na školách

13.4.: V přírodní rezervaci Velká a Malá olšina rozkvetly bledule jarní

13.4.: Univerzita třetího věku nabízí online kurz o duševním zdraví

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: krádež dlažby u rybníka; střet cyklisty s autem; za volantem bez řidičáku
Sdílet článek
Policisté prověřují případ krádeže dlažby z doby od konce března do neděle 4. dubna u Žirovnice na Pelhřimovsku. Pachatel na břehu rybníka Budín ukradl přes dvacet kusů kamenných desek, čímž majiteli způsobil škodu kolem dvaceti tisíc korun. Policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
image-1
Střet vozidla s cyklistou
V neděli 4. dubna došlo na silnici mezi obcemi Opatov a Zbilidy na Jihlavsku ke střetu auta s cyklistou. "Po jedenácté hodině dopoledne řidič vozidla Audi při předjíždění cyklisty, který vybočil ze směru své jízdy, o něho zachytil zpětným zrcátkem a došlo k pádu cyklisty na vozovku. Při nehodě utrpět cyklista zranění a záchranáři jej převezli na ošetření do jihlavské nemocnice", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté provedenými dechovými zkouškami u řidiče i cyklisty požití alkoholu vyloučili. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na více než sedmdesát tisíc korun. Nehodu policisté dále šetří.

Za volant muž usedl v době vysloveného zákazu
Policisté kontrolovali v pondělí 5. dubna kolem desáté hodiny dopoledne na ulici Zámecká ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku osobní auto Volkswagen, jehož řidičem byl sedmadvacetiletý muž. "Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má okresním soudem od roku 2014 vyslovený zákaz řízení a za volant vozidla nesmí usednout do konce července letošního roku. V další jízdě již pokračovat nesměl", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Policisté zastavili v neděli 4. dubna kolem půl čtvrté odpoledne na silnici první třídy u Vojnova Městce na Žďársku osobní auto Alfa Romeo. "V rámci provedené lustrace policisté zjistili, že jeho pětatřicetiletý řidič má od března letošního roku vyslovený zákaz řízení, a to na dobu deseti měsíců. Policisté mu na místě další jízdu zakázali. Muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí", uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestadvacetiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. V sobotu 3. dubna jel řidič před třetí hodinou odpoledne s automobilem Renault Laguna po silnici v Mrákotíně na Jihlavsku. "Policisté zjistili, že řidičem je muž, který má soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu dvou let, který by mu měl skončit až letos v létě. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V neděli 4. dubna jel před desátou hodinou dopoledne v Moravských Budějovicích na Třebíčsku pětapadesátiletý řidič vozidla Škoda Felicia ve směru na ulici Husova. "Vozidlo policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,27 promile alkoholu, opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu vyšší. Policisté řidiči další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují", informovala Jana Kroutilová.

Cyklista měl přes jedno promile alkoholu
V neděli 4. dubna jel v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku ve večerních hodinách dvaapadesátiletý cyklista. "Policisté u muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,16 promile alkoholu, obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Požití alkoholu před jízdou muž přiznal. Cyklista je podezřelý ze spáchání dopravního přestupku, který policisté šetří", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidiči jsou podezřelí z přestupků

Ze spáchání dopravního přestupku je podezřelá dvaadvacetiletá řidička, kterou policisté zastavili v pondělí 5. dubna před polednem v Třebíči. Žena jela s vozidlem po silnici ve směru od ulice Znojemská na ulici Březinova. Policisté u ní provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na marihuanu. Policisté řidičce další jízdu zakázali. Žena je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Další dva řidiči byli pod vlivem alkoholu. Před jedenáctou hodinou dopoledne zastavili policisté v Předíně na Třebíčsku vozidlo Škoda Roomster a u jednatřicetiletého řidiče naměřili hodnotu 0,89 promile alkoholu. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz.
Před druhou hodinou odpoledne jel čtyřiapadesátiletý muž s automobilem VW Passat v Třebíči ve směru od ulice Lipová na ulici M. Majerové. Řidič měl 0,51 promile alkoholu v dechu. Řidičský průkaz u sebe neměl a dopustil se tak dalšího přestupku. Oba podnapilí řidiči již v další jízdě nesměli pokračovat. Muži jsou podezřelí ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 16. duben
(3. duben kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 16. 4.:
Pátek po první neděli Velikonoční
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 3. 4. (16. 4.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: