Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
15.4.: Za okny muzea v Třebíči jsou k vidění poslední majitelé panství z rodu Valdštejnů

15.4.: Z policejního deníku: posprejovaný vlak; opilý muž se válel na zemi, nadýchal 3,59 promile; alkohol a drogy za volantem

15.4.: Parčík u Žižkovy mohyly na Přibyslavsku prochází revitalizací

15.4.: Díky nové metodě pomůžou gynekologové v jihlavské nemocnici desítkám žen

14.4.: Z policejního deníku: vloupání do chalupy; muž zaplatil zálohu za auto, které nikdy neviděl; žena skončila na záchytce

14.4.: Ve Starči u Třebíče vysázeli dobrovolníci u cyklostezky další jabloně a slivoně

14.4.: V jihlavské zoologické zahradě se zabydluje levhart perský z Polska

14.4.: Rozhodněte o letošní Absurditě roku - káva z pytlíku, pomlázky neprodávat či chutná koronaviru víc v malých nebo velkých obchodech

14.4.: Most na silnici I/38 v Rančířově na Jihlavsku bude opraven za omezeného provozu

14.4.: Káně lesní, pták roku 2021, je v Pavlově častým obyvatelem, loni tam pečovali o čtyřiadvacet jedinců

14.4.: Hasiči v pelhřimovské nemocnici skončí, covid lůžka jsou obsazena se sedmdesáti procent

13.4.: Z policejního deníku: vandal poškodil plachtu altánu; sprejer načmáral černé nápisy a symboly na fasádu; žena čekala na oblečení marně

13.4.: Vedení Jihlavy usiluje o neinvazivní testy na školách

13.4.: V přírodní rezervaci Velká a Malá olšina rozkvetly bledule jarní

13.4.: Univerzita třetího věku nabízí online kurz o duševním zdraví

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: vandal počmáral zeď; krádež nafty z auta; opilý muž vyhrožoval, že si ublíží
Sdílet článek
Policisté pátrají po vandalovi, který v neděli 28. února mezi půl osmou a devátou hodinou večer postříkal v ulici Masarykova v Novém Městě na Moravě na Žďársku šedou barvou fasádu bytového domu, čímž způsobil škodu přes dvacet tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
image-1
Krádež nafty z auta zaparkovaného u hřbitova
Policisté prověřují případ krádeže nafty z druhé poloviny února z odstaveného vozu v Horním Újezdě na Třebíčsku. "Automobil Iveco stál na odstavné ploše u hřbitova a dosud neznámý pachatel z něj odčerpal motorovou naftu v hodnotě přes pět tisíc korun. Poškozením nádrže vznikla předběžně vyčíslená škoda čtyřicet tisíc korun", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedli v lokalitě šetření. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Po pachateli policisté pátrají.

Opilý muž vyhrožoval, že si ublíží; skončil na záchytce
Policisté přijali v úterý 2. března kolem jedné hodiny ráno oznámení o opilém muži v domě v jedné z obcí nedaleko Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku, který opakovaně sděloval, že si chce ublížit. "U devětapadesátiletého muže policisté provedli dechovou zkoušku a její naměřená hodnota činila 2,05 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém jednání nadále pokračovat a ohrozí svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Za volant muž usedl přes vyslovený zákaz
Policisté zastavili v úterý 2. března kolem deváté hodiny u Knyku na Havlíčkobrodsku osobní auto Audi, jehož řidičem byl čtyřiadvacetiletý muž. "Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má od února letošního roku vyslovený zákaz řízení, a to na dobu dvou let. Policisté muži na místě další jízdu zakázali. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí", uvedla mluvčí S. Rázlová.

Test byl u řidiče pozitivní na kokain
Policisté zastavili v pondělí 1. března kolem půl desáté večer na silnici první třídy u obce Obrataň na Pelhřimovsku osobní auto Mercedes, jehož řidičem byl pětadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. "Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost kokainu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl", informovala Stanislava Rázlová. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý třiatřicetiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. "V úterý 2. března jel muž po deváté hodině dopoledne s automobilem VW Crafter po silnici ve směru od Želetavy na Jihlavu. Automobil policisté zastavili u Svojkovic a provedli kontrolu. Zjistili, že řidičem je muž, který má soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který mu měl skončit až v květnu", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté muži sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Řidič je podezřelý z přestupků
V úterý 2. března odhalili policisté řidiče, u kterého ukázal provedený test přítomnost drog. "Po jedné hodině odpoledne jel sedmatřicetiletý muž s vozidlem Mercedes Benz ve směru z Třebíče na Stařeč. Automobil zastavila hlídka. Muž při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou u muže ukázal přítomnost marihuany. Lékařskému vyšetření se řidič odmítl bezdůvodně podrobit", informovala Jana Kroutilová. Policisté řidiči další jízdu zakázali. Je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 16. duben
(3. duben kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 16. 4.:
Pátek po první neděli Velikonoční
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 3. 4. (16. 4.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: