Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
15.4.: Za okny muzea v Třebíči jsou k vidění poslední majitelé panství z rodu Valdštejnů

15.4.: Z policejního deníku: posprejovaný vlak; opilý muž se válel na zemi, nadýchal 3,59 promile; alkohol a drogy za volantem

15.4.: Parčík u Žižkovy mohyly na Přibyslavsku prochází revitalizací

15.4.: Díky nové metodě pomůžou gynekologové v jihlavské nemocnici desítkám žen

14.4.: Z policejního deníku: vloupání do chalupy; muž zaplatil zálohu za auto, které nikdy neviděl; žena skončila na záchytce

14.4.: Ve Starči u Třebíče vysázeli dobrovolníci u cyklostezky další jabloně a slivoně

14.4.: V jihlavské zoologické zahradě se zabydluje levhart perský z Polska

14.4.: Rozhodněte o letošní Absurditě roku - káva z pytlíku, pomlázky neprodávat či chutná koronaviru víc v malých nebo velkých obchodech

14.4.: Most na silnici I/38 v Rančířově na Jihlavsku bude opraven za omezeného provozu

14.4.: Káně lesní, pták roku 2021, je v Pavlově častým obyvatelem, loni tam pečovali o čtyřiadvacet jedinců

14.4.: Hasiči v pelhřimovské nemocnici skončí, covid lůžka jsou obsazena se sedmdesáti procent

13.4.: Z policejního deníku: vandal poškodil plachtu altánu; sprejer načmáral černé nápisy a symboly na fasádu; žena čekala na oblečení marně

13.4.: Vedení Jihlavy usiluje o neinvazivní testy na školách

13.4.: V přírodní rezervaci Velká a Malá olšina rozkvetly bledule jarní

13.4.: Univerzita třetího věku nabízí online kurz o duševním zdraví

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: opilý muž bil dalšího pěstí do hlavy; muž dluží na alimentech 90 tisíc; vážná nehoda na Žďársku
Sdílet článek
V sobotu 27. února byli policisté před čtvrtou hodinou odpoledne přivoláni do domu v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku, kde dle přijatého oznámení došlo k fyzickému napadení. Policisté zajistili opilého osmatřicetiletého muže, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,41 promile alkoholu. Šetřením zjistili, že opilý muž v bytě po předchozí slovní rozepři opakovaně udeřil pěstí příbuzného své partnerky. Napadenému muži tak způsobil zranění v oblasti hlavy. Opilého muže policisté odvezli na záchytku a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, případ prověřují. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Muž dluží přes 90 tisíc na alimentech
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy sedmatřicetiletému muži z Jihlavy, který neplatí výživné na své dvě děti. "Vyživovací povinnost si muž neplní na třináctiletou dceru a jedenáctiletého syna od loňského podzimu a dluží již více než devadesát tisíc korun. Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Dopravní nehoda na Žďársku s těžkým zraněním
V neděli 28. února dolem půl třetí odpoledne došlo na Žďársku k dopravní nehodě dvou vozidel, při níž se těžce zranila řidička jednoho z nich. "Devětadvacetiletý řidič vozidla Volkswagen jel ze směru od obce Stržanov směrem na Vojnův Městec a při odbočování na místní komunikaci k obci Radostín došlo ke střetu s vozidlem Citroen. To následně narazilo do stromu mimo komunikaci. Jeho pětadvacetiletá řidička byla s podezřením na těžké zranění transportována leteckou záchrannou službou do nemocnice. Řidič z vozidla Volkswagen a jeho spolujezdkyně byly převezeni zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice", popsala nehodu mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Dechová zkouška u tohoto řidiče byla negativní. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes sto padesát tisíc korun. Policisté vše zadokumentovali a příčinu a okolnosti dopravní nehody zjišťují.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý třicetiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. V pátek 26. února jel muž před čtvrtou hodinou odpoledne s automobilem Škoda Fabia v Jihlavě po silnici ve směru od ulice Kollárova na ulici Riegrova. Auto policisté zastavili a provedli kontrolu. "Zjistili, že řidičem je muž, který má od loňského léta na základě rozhodnutí magistrátu uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do konce tohoto roku. Dechová zkouška u něho byla negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Lékařskému vyšetření se řidič odmítl bezdůvodně podrobit a dopustil se tak dalšího přestupku", uvedla J. Kroutilová. Policisté muži sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Přestupkové jednání řidiče policisté dále šetří.

Řidič je podezřelý z přestupků
V neděli 28. února odhalili policisté v Moravských Budějovicích na Třebíčsku řidiče, u kterého ukázal provedený test přítomnost drog. Kolem čtvrté hodiny odpoledne jel osmadvacetiletý muž s vozidlem VW Passat po ulici Jaroměřická, kde ho zastavila hlídka. "Řidič při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Dechová zkouška u něho byla negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u muže ukázal přítomnost amfetaminu", uvedla mluvčí Jana Kroutilová. Policisté řidiči další jízdu zakázali, je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Alkohol za volantem
V pátek 26. února kolem desáté hodiny večer zastavili policisté na silnici druhé třídy ve Velkém Meziříčí na Žďársku osobní auto Subaru, jehož řidičem byl třiačtyřicetiletý muž. Ten se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. "Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,75 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,59 a 1,74 promile. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Řidič pod vlivem drog
Policisté zastavili v pátek 26. února kolem druhé hodiny na ulici Revoluční ve Žďáře nad Sázavou osobní automobil Škoda, jehož řidičem byl čtyřiatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na drogy. "Jeho výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu a marihuany. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl. Policisté mu zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán", informovala S. Rázlová.

Řidič nadýchal přes jedno promile
Třiapadesátiletého muže, který za volant usedl pod vlivem alkoholu, odhalili v sobotu 27. února velkomeziříčští policisté. Muž jel vozidlem Opel na ulici Gen. Jaroše ve Velkém Meziříčí na Žďársku, přičemž ho kolem půl třetí ráno zastavila policejní hlídka. "Při dechové zkoušce muž nadýchal 1,34 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,16 a 1,33 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz", uvedla S. Rázlová. Muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 16. duben
(3. duben kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 16. 4.:
Pátek po první neděli Velikonoční
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 3. 4. (16. 4.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: