Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
26.2.: Ve Sněžném se chystají opravit věž evangelického kostela z devatenáctého století

26.2.: V Havlíčkově Brodě se objevila vzácná sova pálená, bohužel se otrávila jedem na myši

25.2.: Záchranáři řidičku po nehodě u Cetorazu transportovali letecky do Českých Budějovic

25.2.: Z policejního deníku: krádež věcí za více jak 20 tisíc; muži přišli o peníze, které poslali na účet; vloupání do auta

25.2.: Policisté hledají zloděje, který v Jihlavě ženě ukradl peněženku a následně použil její platební kartu

25.2.: Hravé surikaty z táborské zoo si užívaly sněhové hrátky

25.2.: Generační obměna Dukovan končí, jaderná elektrárna ale bude přesto dál přijímat nové zaměstnance

24.2.: Z policejního deníku: zraněného muže v lese policisté vypátrali; muž porušil domovní svobodu; opilý řidič boural

24.2.: Pelhřimovské nemocnici pomohou hasiči na urgentním příjmu, ARO a oddělení tzv. červené COVID zóny

23.2.: Z policejního deníku: zloděj se vloupal do náklaďáku; rvačka na jihlavském náměstí; poškození skleníků

23.2.: V Dešově shořela stodola, příčina požáru je v šetření

23.2.: Táborská fosa si zvyká na neobvyklé zasněžené zimy

23.2.: Při ranních nehodách na Vysočině utrpěli zranění čtyři lidé, zraněné dítě dostalo od hasičů dráčka Záchranáčka

23.2.: O původu smírčích křížů a kamenů

23.2.: Na silnicích prvních tříd je letos více výtluků, nejvíce na Havlíčkobrodsku

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: zloděj se vloupal do náklaďáku; rvačka na jihlavském náměstí; poškození skleníků
Sdílet článek
Policisté pátrají po pachateli, který se od ranních sobotních hodin 20. února dopoledne následujícího dne v ulici Nádražní v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku vloupal do zaparkovaného nákladního auta Scania. Vandal rozbil okno u dveří a vzal mj. palubní kameru, platební kartu a mobilní telefon, čímž způsobil škodu přes 20 tisíc korun. Policisté ze Světlé nad Sázavou případ prověřují pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to krádeže, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
image-1
Rvačka na jihlavském náměstí
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů třem mužům, kteří v Jihlavě napadli a zranili jiného muže. K případu došlo vloni v první polovině prosince ve večerních hodinách na Masarykově náměstí, kde byli v tu dobu nejen všichni čtyři muži ale ještě další osoby. "Došlo ke konfliktu, který vyústil fyzickým útokem. Na napadeného všichni tři muži zaútočili pěstmi, jeden z nich ho navíc kopl a další ho povalil na zem. Napadání následně ustalo až s přispěním ostatních přítomných. Napadený muž utrpěl zranění a musel vyhledat lékařské ošetření", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Zjistili totožnost osob, prováděli šetření, výslechy a vyžádali si také lékařské zprávy. Napadený muž utrpěl převážně pohmožděniny, kdy však zejména s ohledem na průběh útoku mohlo dojít k závažnějšímu zranění, přičemž k tomu nedošlo pouze shodou okolností, zejména vzhledem k náhodným místům dopadu ran, aktivní obraně napadeného a zásahu dalších osob. Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté podezření ze spáchání trestných činů pokusu ublížení na zdraví a výtržnictví třem mužům ve věku od jednadvaceti do třiadvaceti let, všichni z Jihlavy. Dva z nich byli za obdobné jednání v minulosti již soudně trestáni, jeden se činu dopustil ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Poškození skleníků
Policisté pátrají po pachateli, který v Třebíči poškodil dva skleníky a způsobil tak škodu kolem osmi tisíc korun. "Na ulici Nová poškodil skleněné výplně skleníků na zahradách dvou domů. Policisté provedli na místě šetření a ohledání. Případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku, po pachateli policisté pátrají", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič s nákladem dřeva skončil v příkopě
V pondělí 22. února havarovalo před sedmou hodinou večer u Vanůvku na Jihlavsku nákladní auto. "Řidič jedoucí s jízdní soupravou složenou z automobilu Volvo a návěsu ve směru od Řídelova vlivem nepřiměřené rychlosti v zatáčce vyjel na krajnici, která se s ním utrhla, a následně havaroval mimo komunikaci. Jízdní souprava byla naložena kládami a po havárii skončila na boku s částečně vysypaným nákladem. Při dopravní nehodě se řidič zranil a byl převezen do jihlavské nemocnice na ošetření", popsala nehodu mluvčí Jana Kroutilová. Dechovou zkouškou u něho policisté požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Řidič se dopustil přestupkového jednání na úseku dopravy.

Řidič byl pod vlivem amfetaminu
V pondělí 22. února odhalili policisté v Jihlavě řidiče, u kterého ukázal provedený test přítomnost drog. Před desátou hodinou dopoledne jel po ulici Srázná, kde osobní vozidlo VW zastavili policisté. Dechová zkouška byla u pětadvacetiletého muže negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. "Test u něho ukázal přítomnost amfetaminu. Muž se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál. Další jízda mu byla zakázána. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří", uvedla Jana Kroutilová.

Drogy za volantem
Pelhřimovští policisté zastavili v neděli kolem jedenácté hodiny dopoledne na ulici Skrýšovská osobní automobil Volkswagen, jehož řidičem byl třicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na drogy. "Ten vykázal pozitivní výsledek na marihuanu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy", uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Policisté v pondělí 22. února na silnici první třídy u Pejškova na Pelhřimovsku kontrolovali vozidlo, jehož řidič za volant usedl v době vysloveného zákazu. "Provedená lustrace ukázala, že muž má v loňském roce vyslovené tři zákazy řízení, přičemž ten poslední mu byl vysloven v listopadu loňského roku na dobu dvaceti měsíců", informovala S. Rázlová. V další jízdě již muž pokračovat nesměl. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 26. únor
(13. únor kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 26. 2.:
Pátek Suchých dnů v postě
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 13. 2. (26. 2.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: