Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
26.2.: Ve Sněžném se chystají opravit věž evangelického kostela z devatenáctého století

26.2.: V Havlíčkově Brodě se objevila vzácná sova pálená, bohužel se otrávila jedem na myši

25.2.: Záchranáři řidičku po nehodě u Cetorazu transportovali letecky do Českých Budějovic

25.2.: Z policejního deníku: krádež věcí za více jak 20 tisíc; muži přišli o peníze, které poslali na účet; vloupání do auta

25.2.: Policisté hledají zloděje, který v Jihlavě ženě ukradl peněženku a následně použil její platební kartu

25.2.: Hravé surikaty z táborské zoo si užívaly sněhové hrátky

25.2.: Generační obměna Dukovan končí, jaderná elektrárna ale bude přesto dál přijímat nové zaměstnance

24.2.: Z policejního deníku: zraněného muže v lese policisté vypátrali; muž porušil domovní svobodu; opilý řidič boural

24.2.: Pelhřimovské nemocnici pomohou hasiči na urgentním příjmu, ARO a oddělení tzv. červené COVID zóny

23.2.: Z policejního deníku: zloděj se vloupal do náklaďáku; rvačka na jihlavském náměstí; poškození skleníků

23.2.: V Dešově shořela stodola, příčina požáru je v šetření

23.2.: Táborská fosa si zvyká na neobvyklé zasněžené zimy

23.2.: Při ranních nehodách na Vysočině utrpěli zranění čtyři lidé, zraněné dítě dostalo od hasičů dráčka Záchranáčka

23.2.: O původu smírčích křížů a kamenů

23.2.: Na silnicích prvních tříd je letos více výtluků, nejvíce na Havlíčkobrodsku

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: vandal poškrábal auto; opilý řidič boural; opilec obtěžoval blízkou osobu, skončil na záchytce
Sdílet článek
Policisté pátrají po pachateli, který v pátek 19. února mezi osmou a půl devátou ráno na ulici Kollárova v Jihlavě poškodil zaparkované auto. Pachatel poškodil vůz Hyundai dvěma vrypy do laku dveří a majiteli tak způsobil předběžně vyčíslenou škodu osm tisíc korun. Policisté případ šetří jako přestupek proti majetku. Po pachateli policisté pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Opilý muž ohrožoval svou blízkou, skončil na záchytce
V neděli 21. února přijali policisté po jedné hodině odpoledne oznámení o opilém muži, který se v domě v Želetavě na Třebíčsku chová násilně vůči své blízké. "Policisté zjistili, že v bytě muž ženu slovně i fyzicky napadal a bránil jí v pohybu. Muž byl pod vlivem alkoholu, odmítal uposlechnout pokynů a jeho agresivita se stupňovala. Policisté ho zajistili, při dechové zkoušce muži naměřili hodnotu 2,36 promile alkoholu", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Následně ho odvezli na záchytku k vystřízlivění. Třiačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti veřejnému pořádku, případ policisté šetří.

Policisté zajistili opilé muže
V pátek 19. února krátce po půl jedné odpoledne přijali policisté oznámení o dvou mužích, kteří obtěžovali kolemjdoucí na ulici Husova v Humpolci na Pelhřimovsku a vykazovali známky značné opilosti. "Policisté muže na místě nalezli. Jednalo se o muže ve věku sedmačtyřicet a čtyřiatřicet let. Starší z mužů se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Její naměřená hodnota činila 2,69 promile alkoholu. Druhý muž se dechové zkoušce podrobit odmítl. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muži ve svém jednání budou nadále pokračovat, policisté je zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Dále jsou podezřelí z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

Opilý řidič havaroval
V sobotu 20. února jel v časných ranních hodinách řidič vozidla VW Golf od Třesova na Okarec na Třebíčsku a při průjezdu zatáčky havaroval. "Vjel do protisměru a následně mimo komunikaci na pole. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Policisté provedli u osmatřicetiletého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,34 promile alkoholu. Provedli ohledání a zadokumentování místa. Na vozidle vznikla škoda za přibližně třicet tisíc korun. Řidičský průkaz muž nepředložil. Dále policisté zjistili, že majitel vozidla o tom, že ho muž užil k jízdě, neví", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněného užívání cizí věci, případ dále prověřují. Šetří také dopravní nehodu. Vozidlo si převzal jeho majitel.

Opilá řidička způsobila dopravní nehodu
V pátek 19. února došlo kolem půl šesté na silnici druhé třídy v Sejřku na Žďársku ke střetu dvou vozidel. "Sedmapadesátiletá řidička vozidla Opel jela ve směru od Stříteže směrem na Olší, přičemž při projíždění zatáčky přejela do protisměru, kde se střetla s projíždějícím vozem Chrysler. Vozidlo Opel následně vyjelo mimo vozovku. Jeho sedmapadesátiletá řidička a spolujezdkyně z vozidla Chrysler byly s podezřením na lehké zranění transportovány zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice. Policisté u řidičů obou vozidel provedli dechovou zkoušku. U řidičky automobilu Opel byl výsledek pozitivní a naměřená hodnota činila 2,28 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 2,26 a 2,22 promile. U řidiče druhého vozidla byla zkouška negativní", popsala nehodu mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté na místě provedli šetření a zadokumentování. Sedmapadesátiletá žena svým jednáním naplnila znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič byl opilý, byl pod marihuanou a navíc neměl řidičák
V pátek 19. února zastavili policisté kolem půl třetí odpoledne v Nové Brtnici vozidlo Škoda Octavia a provedli kontrolu. "Zjistili, že řidičem je sedmadvacetiletý muž z Třebíčska, který má od konce loňského roku na základě rozhodnutí městského úřadu uložen mimo jiné zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu dvou let. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 0,25 promile alkoholu. Pozitivní byl u něho také test na přítomnost návykových látek, a to na marihuanu", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Lékařského vyšetření se muž odmítl bezdůvodně podrobit. Policisté mu další jízdu zakázali. Řidiči sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dále se muž dopustil přestupků na úseku dopravy.

Řidič byl opilý
Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky sedmatřicetiletému muži, který řídil vozidlo s více než jedním a půl promile alkoholu. V neděli 21. února jel po jedenácté hodině dopoledne s automobilem Škoda Octavia v Jihlavě po ulici Tolstého. "Policisté vozidlo zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,54 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Dále mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení", uvedla mluvčí J. Kroutilová.

Řidička pod vlivem drog
Policisté zastavili v sobotu 20. února na ulici Pražská v Pelhřimově osobní auto Škoda, jehož řidičkou byla osmadvacetiletá žena. "Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Jeho výsledek byl pozitivní a vykazoval přítomnost amfetaminu. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítla", informovala mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté ženě na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Alkohol za volantem
Žďárští policisté zastavili v neděli 21. února kolem půl deváté ráno ve Žďáru nad Sázavou osobní auto Škoda, jehož řidičem byl sedmapadesátiletý muž. "Ten se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,56 promile alkoholu. Výsledek opakované dechové zkoušky byl 1,58 promile. V další jízdě již muž pokračovat nesměl", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 26. únor
(13. únor kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 26. 2.:
Pátek Suchých dnů v postě
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 13. 2. (26. 2.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: