Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
26.2.: Ve Sněžném se chystají opravit věž evangelického kostela z devatenáctého století

26.2.: V Havlíčkově Brodě se objevila vzácná sova pálená, bohužel se otrávila jedem na myši

25.2.: Záchranáři řidičku po nehodě u Cetorazu transportovali letecky do Českých Budějovic

25.2.: Z policejního deníku: krádež věcí za více jak 20 tisíc; muži přišli o peníze, které poslali na účet; vloupání do auta

25.2.: Policisté hledají zloděje, který v Jihlavě ženě ukradl peněženku a následně použil její platební kartu

25.2.: Hravé surikaty z táborské zoo si užívaly sněhové hrátky

25.2.: Generační obměna Dukovan končí, jaderná elektrárna ale bude přesto dál přijímat nové zaměstnance

24.2.: Z policejního deníku: zraněného muže v lese policisté vypátrali; muž porušil domovní svobodu; opilý řidič boural

24.2.: Pelhřimovské nemocnici pomohou hasiči na urgentním příjmu, ARO a oddělení tzv. červené COVID zóny

23.2.: Z policejního deníku: zloděj se vloupal do náklaďáku; rvačka na jihlavském náměstí; poškození skleníků

23.2.: V Dešově shořela stodola, příčina požáru je v šetření

23.2.: Táborská fosa si zvyká na neobvyklé zasněžené zimy

23.2.: Při ranních nehodách na Vysočině utrpěli zranění čtyři lidé, zraněné dítě dostalo od hasičů dráčka Záchranáčka

23.2.: O původu smírčích křížů a kamenů

23.2.: Na silnicích prvních tříd je letos více výtluků, nejvíce na Havlíčkobrodsku

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: zloděj vzal šperky a peníze, opilec skončil na záchytce, řidiči a řidičky pod vlivem alkoholu a drog
Sdílet článek
Policisté prověřují případ pachatele, který se v sobotu 23. ledna v době mezi čtvrtou hodinou odpoledne a osmou večer v Jihlavě vloupal do domu na ulici Nad Plovárnou. Zloděj vnikl na zahradu rodinného domu, poškodil dveře, rozbil okno a dostal se dovnitř. Z domu vzal finanční hotovost a šperky, čímž způsobil škodu asi pětadvacet tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Po pachateli a odcizených věcech pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Opilý muž skončil na záchytce
V pátek 22. ledna kolem půl deváté večer zajistili policisté z obvodního oddělení v Bystřici nad Pernštejnem opilého muže, který ležel na společné chodbě domu na ulici Spojovací a dělal nepořádek. "Jednalo se o třiašedesátiletého muže, který se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Naměřená hodnota ukázala 1,60 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muž bude ve svém jednání i nadále pokračovat, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Řidič pod vlivem alkoholu
V sobotu 23. ledna krátce před pátou hodinou odpoledne zastavili na silnici druhé třídy u Kraborovic na Havlíčkobrodsku osobní auto Škoda, jehož řidičem byl dvaačtyřicetiletý muž. "Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,89 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 1,99 promile. V další jízdě již muž pokračovat nesměl. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky", uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Řidičky pod vlivem alkoholu a drog
V neděli 24. ledna odhalili policisté jednu řidičku, která za volant usedla pod vlivem alkoholu a druhou pod vlivem drog. "Kolem půl čtvrté odpoledne zastavila policejní hlídka na ulici Cholossiova v Pelhřimově osobní automobil Ford, jehož řidičkou byla dvaatřicetiletá žena. Ta se v rámci kontroly podrobila dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,42 promile alkoholu. Také opakované měření vykázalo pozitivní hodnotu", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté ženě zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne kontrolovala policejní hlídka na ulici Průběžná v Pelhřimově vozidlo Renault. "Dvaatřicetiletá řidička se podrobila dechové zkoušce a testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Opačně tomu však bylo v případě testu na drogy, který vykázal pozitivní výsledek na amfetamin. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasila. Žena v další jízdě již pokračovat nesměla a je podezřelá z přestupku na úseku dopravy", doplnila S. Rázlová.

Za volant usedla opilá padesátiletá žena
Policisté z Velkého Meziříčí zastavili v sobotu 23. ledna kolem půl třetí odpoledne v Nových Sadech na Žďársku osobní auto Renault. "V rámci kontroly se padesátiletá řidička na výzvu policistů podrobila dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,48 promile alkoholu. Výsledek opakované dechové zkoušky byl 1,58 promile. Policisté ženě na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Žena svým jednáním naplnila znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky", uvedla mluvčí Stanislava Rázlová.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý dvacetiletý muž z Třebíčska, neboť ho policisté přistihli při řízení vozidla, i když to má zakázáno. V sobotu 23. ledna jel řidič před polednem s automobilem Škoda Octavia v Třebíči po silnici v části Poušov. "Vozidlo zastavili policisté a provedli kontrolu. Řidič nepředložil řidičský průkaz a policisté zjistili, že ho ani nevlastní. Na základě rozhodnutí městského úřadu mu byl totiž uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu deseti měsíců. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ dále prověřují", informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Řidič je podezřelý z přestupku
V neděli 24. ledna odhalili policisté v Telči řidiče, u kterého ukázal provedený test přítomnost drog. Po poledni jel muž s vozidlem Škoda Octavia ve směru od ulice Květinová k ulici Na Posvátné. Automobil zastavili policisté a provedli kontrolu. "Dechová zkouška byla u řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u něho ukázal přítomnost amfetaminu. Lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit. Policisté řidiči další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu
Ze spáchání trestného činu a závažného přestupku je podezřelý devětadvacetiletý muž, který řídil vozidlo i přes uložený zákaz a navíc byl pod vlivem drog. V pátek 22. ledna jel řidič po jedenácté hodině večer s vozidlem Škoda Octavia po silnici v Pístově na Jihlavsku, kde ho zastavila hlídka. "Policisté provedli kontrolu a zjistili, že má řidič na tři roky soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Dále policisté provedli u řidiče test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na marihuanu a amfetamin", uvedla Jana Kroutilová s tím, že dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Řidič se dále dopustil přestupku na úseku dopravy.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 26. únor
(13. únor kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 26. 2.:
Pátek Suchých dnů v postě
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 13. 2. (26. 2.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: