Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
26.2.: Ve Sněžném se chystají opravit věž evangelického kostela z devatenáctého století

26.2.: V Havlíčkově Brodě se objevila vzácná sova pálená, bohužel se otrávila jedem na myši

25.2.: Záchranáři řidičku po nehodě u Cetorazu transportovali letecky do Českých Budějovic

25.2.: Z policejního deníku: krádež věcí za více jak 20 tisíc; muži přišli o peníze, které poslali na účet; vloupání do auta

25.2.: Policisté hledají zloděje, který v Jihlavě ženě ukradl peněženku a následně použil její platební kartu

25.2.: Hravé surikaty z táborské zoo si užívaly sněhové hrátky

25.2.: Generační obměna Dukovan končí, jaderná elektrárna ale bude přesto dál přijímat nové zaměstnance

24.2.: Z policejního deníku: zraněného muže v lese policisté vypátrali; muž porušil domovní svobodu; opilý řidič boural

24.2.: Pelhřimovské nemocnici pomohou hasiči na urgentním příjmu, ARO a oddělení tzv. červené COVID zóny

23.2.: Z policejního deníku: zloděj se vloupal do náklaďáku; rvačka na jihlavském náměstí; poškození skleníků

23.2.: V Dešově shořela stodola, příčina požáru je v šetření

23.2.: Táborská fosa si zvyká na neobvyklé zasněžené zimy

23.2.: Při ranních nehodách na Vysočině utrpěli zranění čtyři lidé, zraněné dítě dostalo od hasičů dráčka Záchranáčka

23.2.: O původu smírčích křížů a kamenů

23.2.: Na silnicích prvních tříd je letos více výtluků, nejvíce na Havlíčkobrodsku

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: Chcípl pes se na Vysočině nekonal; opilému muži v obchodě padaly kalhoty; zloděj se vloupal do auta
Sdílet článek
Kontroly restaurací a hospod v souvislosti s jejich případným zapojením do iniciativy "Chcípl pes" proběhly v sobotu 23. ledna v našem kraji bez zjištění porušení opatření. Dnes, v neděli 24. ledna, budou kontroly dodržování mimořádných i krizových opatření na území Vysočiny pokračovat. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
image-1
Zlodějům hrozí vysoké tresty
Policisté z Havlíčkova Brodu zadokumentovali případ krádeže vloupáním do zaparkovaného motorového vozu v Okrouhlici. "Zatím neznámý pachatel se ve čtvrtek 21. ledna v přesně nezjištěnou dobu a nezjištěným způsobem dostal dovnitř zaparkovaného auta Opel Vivaro. Pachatel se dostal do nákladního prostoru vozidla a odsud odcizil různé nářadí v celkové hodnotě přesahující částku 40 tisíc korun", informovala mluvčí Dana Čírtková s tím, že vzhledem k tomu, že pachatel se jednání dopustil v období nouzového stavu, bude případ posuzován v přísnější právní kvalifikaci, což znamená, že za trestný čin krádeže vloupáním mu může hrozit trest odnětí svobody v trvání až osmi let. Policisté místo důkladně ohledali s cílem zajistit upotřebitelné stopy a případ zadokumentovali. Po pachateli i odcizeném nářadí policisté pátrají.

Muž budil veřejné pohoršení v obchodě, padaly mu kalhoty
V sobotu 23. ledna po dvacáté hodině večerní přijali policisté oznámení, že v obchodním centru v Humpolci na Pelhřimovsku se pohybuje silně podnapilý muž, který se opírá o pokladnu a vykřikuje nesrozumitelné nadávky. "I když byl ostrahou prodejny opakovaně upozorněn na své chování a byl vyzván, aby prostor prodejny opustil, muž ve svém jednání pokračoval a na výzvy nijak nereagoval. V místě stále vrávoral, spadávaly mu kalhoty a svým jednáním budil veřejné pohoršení. Na místo vyjeli policisté, kteří muže zajistili, protože vzhledem ke své silné podnapilosti nebyl schopen samostatné chůze bez cizí pomoci a svým jednáním bezprostředně ohrožoval svůj život, život nebo zdraví jiných osob anebo majetek a dále byla důvodná obava, že bude v protiprávním jednání pokračovat. Provedená dechová zkouška vykázala hodnotu 2,49 promile alkoholu v dechu. Policisté muže eskortovali na záchytku v Jihlavě k vystřízlivění", popsala opilcovo chování mluvčí. Třiadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Osmnáctiletá řidička skončila s autem na poli
Policisté přijali v pátek 22. ledna kolem půl jedenácté dopoledne oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/353 mezi obcemi Zhoř a Jamné na Jihlavsku. Řidička jela s osobním autem Seat Leo ve směru od Zhoře na Jamné. "Ve stoupání při míjení s protijedoucím nákladním vozidlem najela s vozidlem na pravou krajnici, kde s vozidlem dostala smyk, který se jí nepodařilo vyrovnat. Vyjela vpravo mimo vozovku, kde se vozidlo převrátilo přes střechu zpět na kola a zůstalo mimo vozovku na poli", informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Při nehodě si osmnáctiletá řidička způsobila lehké zranění, se kterým byla vozidlem zdravotnické záchranné služby převezena na vyšetření do nemocnice v Jihlavě. U řidičky byla na místě provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Vozidlo bylo v době nehody vybaveno zimními pneumatikami s předepsanou hloubkou desénu. Hmotná škoda na vozidle dosáhla částky 50 tisíc korun. Věc dopravní nehody vyřešili policisté na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Řidič před jízdou pil alkohol
Policisté z Náměště nad Oslavou v rámci běžného výkonu služby zastavili v sobotu 23. ledna kolem půl třetí ráno k provedení silniční kontroly osobní auto VW Golf, jehož řidič projížděl po účelové místní komunikaci mezi obcemi Naloučany a Pucov na Třebíčsku. V Pucově byl kontrolován policejní hlídkou. "Řidič při kontrole předložil doklady potřebné pro řízení a provoz vozidla a poté se na výzvu policistů dobrovolně podrobil dechové zkoušce ke zjištění přítomnosti alkoholu. Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní - 1,25 promile alkoholu v krvi. Opakovaná dechová zkouška byla také pozitivní 1,20 promile alkoholu v krvi. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a policistům doznal požití alkoholických nápojů před jízdou", uvedla D. Čírtková. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu nepožadoval. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Osmačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Muž usedl za volant pod vlivem alkoholu
Policisté z Velkého Meziříčí prováděli ve čtvrtek 21. ledne běžný výkon služby, v rámci něhož dohlíželi na bezpečnost v silničním provozu. Krátce před půl desátou v noci zastavili ke kontrole osobní vůz Volkswagen Caddy, jehož řidič s vozidlem projížděl po účelové pozemní komunikaci u obce Dobrá Voda u Křižanova a dále pokračoval po silnici III. třídy v obci Dobrá Voda. "Policisté vyzvali řidiče, aby jim předložil doklady potřebné pro řízení a provoz vozidla a poté ho vyzvali k provedení dechové zkoušky. Její výsledek byl pozitivní - 1,60 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky - 1,72 a 1,52 promile alkoholu v dechu. Policisté devětapadesátiletému řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky", uvedla mluvčí policistů D. Čírtková.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 26. únor
(13. únor kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 26. 2.:
Pátek Suchých dnů v postě
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 13. 2. (26. 2.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: