Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
26.1.: „Covidový“ rok přinesl v Jihlavě více porodů; narodilo se 1370 dětí

26.1.: Za přetížená vozidla padají vysoké pokuty; policisté z Kamion týmu se loni zaměřili na vozidla převážející dřevo

26.1.: Výjimečná naučná stezka Šebeň nedaleko Velkého Meziříčí je poškozená

26.1.: Tuhou zimu prožívají nejhůře dravci a sovy, kterým jde často o život

26.1.: Na Vysočině je 276 mostů, žádný není v havarijním stavu

26.1.: Do schránek havlíčkobrodské Charity v někdo vložil obálky s penězi, ta je ale přijmout nemůže

25.1.: Řidič v noci nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní, policistům nezastavil, nakonec havaroval; policisté žádají o pomoc svědky

25.1.: Za krádeže v jihlavské prodejně recidivistovi hrozí až osmiletý trest

25.1.: Z policejního deníku: zloděj vzal šperky a peníze, opilec skončil na záchytce, řidiči a řidičky pod vlivem alkoholu a drog

25.1.: Poctiví nálezci odevzdávají do městských ztrát a nálezů i desítky tisíc korun

25.1.: Kolem skal ve Žďárských vrších pokračuje těžba, dominanty se po létech odhalují

25.1.: Domácnosti navštíví pracovníci statistického úřadu

24.1.: Zájem seniorů a žáků o on-line prohlídky infocentra Jaderné elektrárny Dukovany stále narůstá; hlásí se ze všech koutů České republiky

24.1.: Z policejního deníku: Chcípl pes se na Vysočině nekonal; opilému muži v obchodě padaly kalhoty; zloděj se vloupal do auta

24.1.: Knihovna ve Žďáře nad Sázavou má nový depozit pro naučnou a cizojazyčnou literaturu

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: recidivista v Jihlavě kradl zboží, řidiči pod vlivem alkoholu a drog
Sdílet článek
Ze spáchání trestného činu je podezřelý devětadvacetiletý muž z Jihlavska, který byl v obchodním domě v Jihlavě v ulici Romana Havelky přistižen při krádeži zboží v hodnotě přes tři tisíce korun. Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti již opakovaně potrestán za majetkovou trestnou činnost. Naposledy byl odsouzen k trestu odnětí svobody a brány věznice opustil vloni v červnu. Přesto muž v sobotu 9. ledna po šesté hodině večer vzal různé zboží - drogistické výrobky a potraviny, které uschoval do upravené krabice v batohu. Prostorem pokladen poté muž prošel, aniž by zaplatil. Zastavil ho pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté. Odcizené zboží muž vydal. Policisté ho převezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů. Muž byl obviněn ze spáchání trestného činu krádeže, případ kriminalisté vyšetřují. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý čtyřiadvacetiletý muž z Třebíčska, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. V neděli 10. ledna jel muž po desáté hodině večer s automobilem Audi ve směru od ulice Znojemská v Třebíči na Střítež. "Policisté zjistili, že řidičem je muž, který má vysloven na základě rozhodnutí městského úřadu zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu dvou let, skončit by mu měl až letos na jaře", informovala J. Kroutilová. Dechová zkouška u něho byla negativní. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

Řidič je podezřelý z přestupku
V sobotu 9. ledna jel v Třebíči po deváté hodině večer řidič automobilu Ford Transit ve směru od ulice Okrajová na ulici Družstevní. Vozidlo policisté zastavili a provedli kontrolu. "Dechová zkouška byla u čtyřiadvacetiletého řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test u něho ukázal přítomnost amfetaminu a marihuany. Muž se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál", uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Další jízdu policisté řidiči zakázali. Muž je podezřelý ze spáchání dopravního přestupku, který policisté šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V sobotu 9. ledna jel kolem třetí hodiny odpoledne řidič automobilu Citroen v Třebíči po ulici Jejkovská brána. "Vozidlo zastavili strážníci a provedli kontrolu. U sedmatřicetiletého řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,36 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty. Na místo byli přivoláni policisté. Muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, policisté muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení", informovala Jana Kroutilová.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v sobotu 9. ledna kolem jedenácté hodiny dopoledne na ulici Riegrova v Chotěboři na Havlíčkobrodsku osobní auto Volkswagen, jehož řidičem byl dvaadvacetiletý muž. "Ten se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,58 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz", informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Pelhřimovští policisté zastavili v sobotu 9. ledna kolem druhé hodiny na ulici Myslotínská v Pelhřimově vozidlo Volkswagen. "Jednatřicetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek ukázal přítomnost marihuany. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl", informovala S. Rázlová s tím, že v další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem drog
V pátek 8. ledna krátce před půl jednou odpoledne kontrolovali policisté na ulici Strojírenská ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Škoda. "Součástí silniční kontroly byl také test na drogy, kterému se dvaatřicetiletý řidič na výzvu policistů podrobil. Výsledek byl pozitivní na marihuanu a amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu také souhlasil", informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté mu zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy.

Řidič pod vlivem alkoholu za volant usedl v době zákazu
Žďárští policisté odhalili v neděli 10. ledna řidiče, který za volant vozidla usedl pod vlivem alkoholu a v době vysloveného zákazu. Vůz Volkswagen zastavila policejní hlídka kolem půl jedenácté dopoledne na ulici Chelčického. "Dechová zkouška u třiačtyřicetiletého řidiče vykázala naměřenou hodnotu 2,31 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 2,27 a 2,28 promile. Dále provedená lustrace ukázala, že muž má od poloviny listopadu vyslovený zákaz řízení, a to na dobu dvaačtyřiceti měsíců. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí", uvedla S. Rázlová.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je úterý 26. leden
(13. leden kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 26. 1.:
Úterý po neděli třetí po Zjevení Páně Sv. Polykarpa, biskupa a mučedníka
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 13. 1. (26. 1.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: