Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
20.1.: Z policejního deníku: sprejer řádil v Krucemburku; krádež věcí z auta v Jihlavě

20.1.: Opilý muž ohrožoval v Jihlavě na ulici Tyršova ženu, policisté žádají svědky o pomoc

20.1.: Naučná stezka kolem Konventského rybníka ve Žďáře nad Sázavou bude do podzimu opravena

20.1.: Na Vysočině v současnosti probíhá výstavba obchvatu Havlíčkova Brodu a Osové Bítýšky

20.1.: Kovárna z poloviny devatenáctého století ve Věžnici byla prohlášena za kulturní památku

20.1.: Dvaatřicetiletý řidič se po dálnici D1 na Vysočině řítil rychlostí 198 kilometrů v hodině

19.1.: Z policejního deníku: cyklista se při nehodě zranil; hledaný muž skončil ve vězení; krádež čtyřiceti litrů nafty

19.1.: Předporodní kurzy v havlíčkobrodské nemocnici on-line, k tomu osobní konzultace a emailová poradna pro nastávající maminky

19.1.: Místo narození: sanitka číslo 260

19.1.: Kriminalita se na Vysočině loni snížila; objasněnost v regionu přesáhla 64 procent

19.1.: Kaple svatého Huberta vyhrála v soutěži O nejhezčí turistickou pohlednici

19.1.: Bývala poštovní stanice ve Stonařově postavená v roce 1750 byla prohlášena za kulturní památku

18.1.: Zemřela bývalá ředitelka základní školy Seifertova v Jihlavě Stanislava Prokešová

18.1.: Z policejního deníku: úvěrový podvod, opilec skončil na záchytce, řidiči bez papírů a pod vlivem drog

18.1.: V Přibyslavi u Sázavy žijí bobři

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Listopad 1989: Koncert ve Vlašimi, demonstrace nefachčenek – a také co tehdy prorocky odhadl starý kněz.

Jak se moje pomsta udavačskému komunistickému dědkovi skrze krásné ženské nohy proměnila v trojku z chování.

Proč měl jihlavský adventní věnec nikoli čtyři, ale šest svíček?

Těžké hříšníky jejich vlastní hříchy ani do hrobu někdy nepustí…

Příběh dušičkový, aneb jak jsem se už nikdy nestal mrakopravcem.

Co povyprávěl starý skicář o poslední šachové partii s mým dědečkem?

Příběh ztraceného kocourka Mňouka…

Jak jsem kdysi rozebíral a vzápětí postavil – kremační pec!

Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: útočné granáty a rozbušky na dně rybníka; devítiletý chlapec se našel v pořádku či posprejovaný vlak
Sdílet článek
Na dně vypuštěného rybníka v Jiříkově na Havlíčkobrodsku nalezl v neděli 22. listopadu krátce před půl pátou večer muž munic. Policisty přivolaný pyrotechnik českobudějovické expozitury na místě identifikoval a zajistil munici pocházející z období druhé světové války. Konkrétně se jednalo o dva ostré útočné granáty vz. 36, jeden kus GewehrSprenggranate 30, dva Stielhandgranate 24, deset kusů Eihandgranate 39, tři kusy rozbušek, jeden kus nábojky 2 cm Flak a 0,1 kg pěchotní munice. Zajištěnou munici převezl k dočasnému uložení a následné likvidaci. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
image-1
Autistického chlapce policisté v Jihlavě vypátrali
Policisté pátrali v Jihlavě po devítiletém autistickém chlapci, který se ztratil u obchodního domu a jeho blízcí ho přes veškerou snahu nemohli najít. Do pátraní se zapojily všechny dostupné policejní hlídky. V krátké době byli policisté úspěšní a hocha našli, chlapec je v pořádku.
Oznámení o pohřešování chlapce přijali policisté v pondělí 23. listopadu těsně před půl druhou odpoledne. "Zoufalá maminka nemohla najít svého syna, který se jí ztratil v blízkosti jihlavského obchodního domu. Chlapce se nejprve pokoušela nalézt sama, když byly ale její pokusy neúspěšné, obrátila se na policii. Policisté zjistili informace k popisu hocha i k místům, kam by mohl směřovat, a okamžitě začali chlapce ve městě hledat. Informace předali také strážníkům městské policie, kteří se do pátrání také zapojili, a zaměřili se mimo jiné i na prostředky městské hromadné dopravy. Dobrá zpráva přišla chvíli po druhé hodině odpoledne, kdy jedna z policejních hlídek chlapce nalezla na čerpací stanici na ulici Brněnská. Hoch byl v pořádku, policisté mu poskytli bezpečí a chlapce předali šťastné mamince", popsala celou událost policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Maminka hocha nešetřila slovy díků a velmi ocenila práci policistů. Nasazené policejní hlídky se tak kromě velké spokojenosti z nalezení chlapce těší ještě z toho, že žena ocenila jejich práci mimo jiné slovy - působily na mě jako skvělá parta lidí, kteří chtějí pomoci a udělat radost.

Pachatel poškodil okno autobusu
Policisté z Chotěboře prošetřují případ poškození autobusu, ke kterému došlo v Habrech na Havlíčkobrodsku v noci ze čtvrtka 19. listopadu na pátek. "Pachatel u zaparkovaného autobusu rozbil přední okno, čímž způsobil škodu kolem osmi tisíc korun. Policisté provedli ohledání a šetření. Případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají", informovala Stanislava Rázlová.

Vandal posprejoval vlak
Policisté ze Světlé nad Sázavou pátrají na Havlíčkobrodsku po pachateli, který ze soboty 21. listopadu na neděli, posprejoval vlak. "Dosud neznámý pachatel na vlak nastříkal a namaloval více jak dvanáctimetrový nápis, čímž způsobil škodu přes patnáct tisíc korun", uvedla S. Rázlová. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a po pachateli pátrají.

Vloupání do domu ve Stonařově
Policisté pátrají po pachateli, který ve Stonařově na Jihlavsku vnikl do domu a odcizil z něho nářadí. Ke spáchání činu došlo v době od pátečního odpoledne 20. listopadu do sobotního dopoledne. "Pachatel se po rozbití skleněné výplně dveří dostal do domu, který je neobydlený a slouží jako sklad, kde odcizil motorovou pilu. Majiteli způsobil pachatel škodu přes tři tisíce korun", informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Místo činu policisté ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Po pachateli policisté pátrají.

Policisté našli zloděje batohu
Policisté objasnili případ krádeže batohu, o který přišel jeho majitel, když usnul vzhledem k opilosti na lavičce. Došlo k němu přibližně v polovině září na ulici Bráfova v Třebíči. "V odpoledních hodinách opilý muž usnul na lavičce a batoh s věcmi včetně platební karty měl položený na zemi. Této situace využil ke krádeži pachatel. K muži přišel, batoh vzal a odnesl ho. Odcizil z něho mobilní telefon, finanční hotovost a batoh vrátil zpátky. Když následně majitel zjistil, že věci nemá, krádež oznámil", informovala Jana Kroutilová. Případ začali prověřovat policisté. Zjistili, že batoh odcizil čtyřiačtyřicetiletý muž, který se tak dopustil trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.

Za volant muž usedl pod vlivem drog
Policisté zastavili v pondělí 23. listopadu kolem jedenácté hodiny dopoledne na ulici Pražská v Pelhřimově osobní auto Škoda, jehož řidičem byl osmatřicetiletý muž. V rámci kontroly se řidič podrobil také testu na drogy. "Výsledek byl pozitivní na marihuanu a amfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil", informovala S. Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Jízda bez řidičáku a pod vlivem drog
Policisté zastavili v pondělí 23. listopadu kolem páté hodiny ráno v Křižanově na Žďársku osobní auto Škoda, jehož řidičem byl jednadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. "Výsledek testu byl pozitivní a vykázal přítomnost marihuany. Policisté řidiče vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl. Dále policisté provedenou lustrací zjistili, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění", informovala mluvčí Stanislava Rázlová a doplnila, že v další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté vše zadokumentovali a z přestupků na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Test ukázal, že žena za volant usedla pod vlivem drog
V pondělí 23. listopadu před devátou hodinou zastavili policisté na ulici Bezručova ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Škoda, jehož řidičkou byla osmadvacetiletá žena. "Test na drogy byl u řidičky pozitivní na amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu řidička souhlasila", uvedla S. Rázlová s tím, že policisté ženě zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupku
V pondělí 23. listopadu zastavili policisté po desáté hodině večer v Třebíči vozidlo Ford, které jelo ve směru od ulice Sportovní na ulici Rafaelova." Dechová zkouška byla u osmnáctiletého řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test ukázal přítomnost amfetaminu. Řidič se dále podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byl odebrán biologický materiál", informovala J. Kroutilová s tím, že další jízda mu byla zakázána. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, případ policisté šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je čtvrtek 21. leden
(8. leden kalendáře iuliánského)
• 2021 rok křesťanského letopočtu
• 7510 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 21. 1.:
Úterý po neděli druhé po Zjevení Páně Sv. Anežky, panny a mučednice
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 8. 1. (21. 1.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: