Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
26.10.: Řidič osobního auta se v Jihlavě zřítil s autem z mostu na cyklostezku

26.10.: Z policejního deníku: dělostřelecký granát v nákladu dřeva; opilý řidič havaroval či opilec, který chtěl skočit z okna

26.10.: Stavba na obchvatu Osové Bítýšky pokračuje i přes to, že osm dělníků je v karanténě

26.10.: Primátorka Jihlavy Karolína Koubová musí do karantény

26.10.: Nová naučná stezka provede zájemce Ranským polesím ve Žďárských vrších

26.10.: Na sociální sítě s jihlavským muzeem

26.10.: Dvaadvacetiletý muž z Pelhřimovska se v Jihlavě vloupal do čerpací stanice

26.10.: Domov pro seniory v Reynkově ulici v Havlíčkově Brodě zasáhl Covid 19, potřebuje doplnit zdravotnický personál

25.10.: Z policejního deníku: krádež peněženky na ubytovně; krádež dřeva za 112 tisíc korun či silně opilý řidič v Třebíči

25.10.: Rozšířené návštěvní hodiny v období dušičkových svátků u urnového háje a rozptylové loučky u jihlavského krematoria

25.10.: Odběrové místo u jihlavské nemocnice bude přestěhováno do průjezdu mezi nemocnicí a Domem zdraví

25.10.: Jihlavskou zoologickou zahradu nově obývá čája obojková

25.10.: Alej u Tří křížů v Novém Městě na Moravě bude připomínat Domácí hospic Vysočina

24.10.: Žďár nad Sázavou má babybox, již je plně funkční, slavnostně bude otevřen 6. listoapadu

24.10.: U silnice od Pelhřimova na Řemenov bylo vysazeno devětačtyřicet švestek

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
Důstojník socialistické armády zůstane důstojníkem – i kdyby byl třebas ministrem!

O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Dvojitá pomsta pana domácího

Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

Vzpomínka na Bosého Laca

Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

Zloděj od svatého Jana…

Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: agresivní opilci, krádež motorky či řidič pod vlivem drog
Sdílet článek
V sobotou 19. září jel před desátou hodinou večer v Jihlavě po silnici ve směru od ulice Smrčenská na jízdním kole cyklista, který na ulici 5. května havaroval. Muž se při nehodě zranil a záchranáři jej převezli na ošetření do nemocnice. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,45 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Devětadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté dále šetří. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
image-1
Vulgární opilou ženu policisté zajistili, skončila na záchytce
V sobotu 19. září přijali policisté kolem půlnoci opakovaná oznámení o ženě, která obtěžovala obyvatele bytového domu v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku. Chovala se značně hlučně, vulgárně a ostatní slovně napadala. Svého jednání odmítala zanechat. "Policisté zjistili, že se jedná o osmačtyřicetiletou ženu, které při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,65 promile alkoholu. Její komunikace byla zmatená a pokusy o chůzi nejisté", uvedla mluvčí s tím, že policisté opilou ženu zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění. Je podezřelá ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, případ policisté šetří.

Neznámý pachatel v Havlíčkově Brodě ukradl motorku Jawa
Policisté řeší případ vloupání do rekreačního objektu, ke kterému došlo v Havlíčkově Brodě v místní části Janovec. Čin byl spáchán v době od nedělního večera 13. září do sobotního rána 19. září. "Pachatel vnikl do chalupy, kterou prohledal. Dále se vloupal do stodoly, kde odcizil motocykl Jawa. Krádeží způsobil předběžně vyčíslenou škodu deset tisíc korun, další škoda vznikla majiteli poškozením", uvedla J. Kroutilová s tím, že pachatel se dopustil trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, případ policisté prověřují. Po pachateli a odcizeném motocyklu pátrají.

Řidič na Pelhřimovsku byl pod vlivem alkoholu
Policisté odhalili sedmatřicetiletého řidiče, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. V neděli 20. září jel před desátou hodinou dopoledne s automobilem Nissan Primera v obci Hořepník ve směru na Lukavec na Pelhřimovsku. "Policisté, kteří jej zastavili, u řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,08 promile alkoholu a opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty ještě vyšší", informovala mluvčí. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Muž v Třebíči řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý pětapadesátiletý muž z Brněnska, který řídil v Třebíči auto, i když má uložený zákaz. V sobotu 19. září jel před desátou hodinou dopoledne s vozidlem Land Rover po ulici Hrotovická. "Policisté zjistili, že má řidič na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven od letošního jara mimo jiné zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu jednoho roku", uvedla mluvčí. Dechová zkouška u něho byla negativní. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat. Policisté mu sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Opilého a agresivního muže policisté zajistili a vykázali jej z obydlí
V sobotu 19. září byli policisté v Třebíči po druhé hodině v noci přivoláni k bytovému domu, kde opilý muž napadal v bytě své blízké příbuzné. Po příjezdu učinili policisté opatření, aby již nemohlo docházet k dalšímu násilnému jednání. "Opilého muže zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 1,62 promile alkoholu. Zranění utrpěla napadená žena, která byla ošetřena v nemocnici. Opilého devětatřicetiletého muže odvezli policisté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění, je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Provedeným šetřením dále policisté zjistili, že muž se vůči své blízké příbuzné chová agresivně již delší dobu a jeho jednání má stupňující se tendenci", popsala incident mluvčí s tím, že policisté rozhodli o vykázání muže ze společného obydlí. Případ policisté dále šetří.

Řidič na Žďársku byl pod vlivem drog
Policisté odhalili řidiče, který usedl za volant pod vlivem drog. Třiadvacetiletý muž jel v neděli 20. září s vozidlem Volvo po silnici ve směru z Nového Veselí na Budeč na Žďársku a před desátou hodinou večer automobil zastavila hlídka. Policisté provedli u muže test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pondělí 26. říjen
(13. říjen kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 26. 10.:
Pondělí po neděli dvacáté prvé po Svatém Duchu Sv. Evarista, papeže a mučedníka
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 13. 10. (26. 10.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: