Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Dvojitá pomsta pana domácího

Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

Vzpomínka na Bosého Laca

Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

Zloděj od svatého Jana…

Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

Tramvaje z Jihlavy do Dřevěných mlýnů…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Z policejního deníku: zaplatil osm tisíc za dětský traktor, nedostal nic; opilec vykopl dveře na jihlavském nádraží či řidiči bez řidičáku
Sdílet článek
Muž z Havlíčkobrodska si z jednoho internetového portálu objednal dětský traktor v hodnotě necelých osmi tisíc korun, přičemž tuto částku plus poštovné čtyři sta korun zaslal prodávajícímu na jeho bankovní účet. Od obdržení platby ale prodávající s kupujícím přestal komunikovat a zboží mu do současné doby nezaslal. Policisté ze Světlé nad Sázavou případ evidují jako přečin podvodu, za který pachateli v případě jeho dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Uvedl to policejní mluvčí David Linhart.
image-1
Na jihlavském městském nádraží řádil opilec
Opilý muž v ulici U Městského nádraží v Jihlavě v úterý 15. září před jedenáctou hodinou večer u čekárny nádražní budovy vykopl dřevěnou výplň dveří, čímž je poškodil a způsobil tak majiteli objektu škodu ve výši jeden tisíc korun. "Policisté, kteří na místo přijeli, jej vyzvali, aby upustil od svého protiprávního jednání, na což nereagoval, a proto se ho rozhodli zajistit. Následně s ním provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a vykazovala hodnotu 2,98 promile", informoval mluvčí s tím, že muž neskýtal žádné záruky, že ve svém jednání nebude pokračovat, policisté jej převezli na záchytku k vystřízlivění. Následně policisté událost zadokumentovali jako přestupky proti majetku a proti veřejnému pořádku, ze kterých se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem, kde mu hrozí až několikatisícová pokuta.

Vandal poškodil lak karoserie u zaparkovaného auta
O víkendu v ulici nádražní v Bystřici nad Pernštejnem poškodil neznámý vandal zaparkované osobní auto Škoda Octavia. "Neznámý pachatel u vozu poškodil lak karoserie u zavazadlového prostoru, čímž jeho majiteli způsobil škodu ve výši čtyř tisíc korun. Policisté v současné době událost evidují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají", konstatoval mluvčí.

Sedmapadesátiletý řidič nadýchal 2,08 promile
Policisté z Pelhřimova zahájili trestní stíhání sedmapadesátiletého muže, který řídil osobní auto pod vlivem alkoholu. "K celé události došlo již 29. srpna před osmou hodinou večer na ulici Nádražní. Policisté zde v tu dobu prováděli v rámci obchůzkové služby běžnou silniční kontrolu, při které zastavili osobní automobil Hyundai. Sedmapadesátiletý muž, který vozidlo řídil, ale jevil silné známky opilosti, a proto se s ním policisté rozhodli provést orientační zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Tato zkouška byla pozitivní a vykazovala hodnotu 2,08 promile", podotl mluvčí s tím, že proto policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Následně věc zadokumentovali jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. V současné době je ve věci konáno zkrácené přípravné řízení.

Policisté na Třebíčsku odhalili dva hříšníky se zadrženými řidičskými průkazy
Při běžné silniční kontrole zastavili policisté v úterý 15. září po osmé hodině ráno v ulici Bezručova v Třebíči osobní auto Ford Mondeo, jehož pětatřicetiletý řidič policistům nepředložil řidičský průkaz. "Ti lustrací zjistili, že má městským úřadem vysloven platný zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel až do října roku 2021. Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a případ poté zadokumentovali jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání", uvedl D. Linhart.

Doplnil, že k obdobnému případu došlo také v úterý 15. září po čtvrté hodině odpoledne v obci Račice na Třebíčsku, kdy třiačtyřicetiletý řidič osobního auta Renault při běžné silniční kontrole nepředložil řidičský průkaz. "Policisté z Hrotovic zjistili, že má rovněž pravomocným rozhodnutím městského úřadu vysloven zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel, a to až do ledna 2022. V obou případech tak mužům za jejich protiprávní jednání hrozí tresty odnětí svobody až na dva roky", dodal mluvčí.

A ještě hříšník bez řidičského průkazu v Chotěboři
V úterý 15. září okolo desáté hodiny dopoledne prováděli policisté z Chotěboře na Havlíčkobrodsku běžnou silniční kontrolu v ulici Sokolohradská, při které zastavili osobní auto Opel, který řídil třicetiletý muž. "Policisté v rámci kontroly řidiče prolustrovali v dostupných policejních evidencích, ze kterých vyšlo najevo, že má rozhodnutím příslušného městského úřadu vysloven platný zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel, a to až do září roku 2021", uvedl mluvčí. Doplnil, že policisté muži zakázali další jízdu a poté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 25. září
(12. září kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 25. 9.:
Pátek po neděli šestnácté po Svatém Duchu
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 12. 9. (25. 9.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: