Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Dvojitá pomsta pana domácího

Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

Vzpomínka na Bosého Laca

Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

Zloděj od svatého Jana…

Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

Tramvaje z Jihlavy do Dřevěných mlýnů…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Z policejního deníku: krádež pily a křovinořezu, poškrábání auta, zdrogovaní řidiči
Sdílet článek
Neznámý zloděj sebral v neděli 13. září mezi desátou a dvanáctou hodinou dopoledne ve Velkém Meziříčí z neuzamčeného přístavku u domu motorovou pilu a křovinořez Stihl, čímž majiteli způsobil škodu více jak 30 tisíc korun. Policisté případ řeší jako přečin krádeže, za který pachateli v případě jeho dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Uvedl to policejní mluvčí David Linhart.
image-1
Neznámý vandal v Moravských Budějovicích podrápal osobní auto
Neznámý vandal v průběhu minulého týdne poškrábal osobní automobil Volkswagen Touran. "Poškození auta si majitel všiml na jedné z automyček v Moravských Budějovicích, kde zjistil, že je automobil poškozen vrypy na předních a zadních dveřích a blatníku, čímž způsobil majiteli škodu v předběžné výši 24 tisíc korun", uvedl mluvčí s tím, že policisté na místě provedli ohledání a fotodokumentaci a ve věci následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za který hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Zdrogovaní řidiči v Pelhřimově a v Jihlavě
Policisté při běžné dopravní kontrole zastavili v pondělí 14. září před jedenáctou hodinou večer v ulici Pražská v Pelhřimově osobní auto Volkswagen, který řídil pětatřicetiletý muž. "Zkoušku na zjištění přítomnosti návykové látky měl muž pozitivní na kokain. Proto mu policisté muži zakázali další jízdu a případ zaevidovali jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, za který ve správním řízení hrozí pokuta a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel", řekl D. Linhart.

Jihlavští policisté prováděli v pondělí 14. září okolo deváté hodiny dopoledne při běžné silniční kontrole v ulici Tolstého zastavili osobní auto Škoda Superb, který řídil devětatřicetiletý muž. "Při kontrole policisté nabyli podezření, že by muž mohl být ovlivněn návykovou látkou, a proto se s ním rozhodli provést test na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek. Tento test vyšel pozitivně na amfetamin", konstatoval mluvčí s tím, že z tohoto důvodu policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Následně celou věc zadokumentovali jako přestupek v dopravě, ze kterého se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Osmnáctiletý mladík řídil auto bez řidičáku
Policisté v pondělí 14. září před desátou hodinou dopoledne v Herálci na Havlíčkobrodsku zastavili osobní auto Citroen, který řídil osmnáctiletý muž. "Jelikož mladík policistům při kontrole nepředložil řidičský průkaz, tak se ho rozhodli prolustrovat v dostupných policejních evidencích, přičemž vyšlo najevo, že není držitelem řidičského oprávnění pro danou skupinu motorového vozidla", uvedl D. Linhart s tím, že policisté muži zakázali další jízdu a událost zadokumentovali jako přestupek v dopravě, za který ve správním řízení hrozí pokuta a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.
Eva ŠINKOVSKÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pátek 25. září
(12. září kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 25. 9.:
Pátek po neděli šestnácté po Svatém Duchu
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 12. 9. (25. 9.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: