Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
6.7.: V klášteře v Nové Říši byl otevřen třetí prohlídkový okruh, ukazuje klášterní klenoty i unikátní předměty z hrobů měšťanů

6.7.: V Třebíči v rybníce Kuchyňka utonul osmnáctiletý mladík

6.7.: Na Vysočině začalo opatření Bezpečně u vody; policejní kontroly na Dalešické přehradě a v jejím okolí potrvají celé léto

5.7.: Život jedné louky ve fotografiích Karly Nixové v Bítově - Kopaninkách

5.7.: Ve Větrném Jeníkově onemocněl muž koronavirem, další lidé mají příznaky nemoci

5.7.: V Jihlavě u Lyžaře boural motocyklista na Simsonu, utrpěl lehké zranění

5.7.: Opilý cyklista musel dojít domů po svých, hrozí mu pokuta až 50 tisíc korun

4.7.: Třicetiletému muži z Třebíčska hrozí za krádež horského kola až osm let vězení

4.7.: Portréty zvířat v jihlavské muzejní kavárně

4.7.: Kostel svatého Jakuba Většího v Jihlavě bojuje o cenu Patrimonium

4.7.: Hrníčky z terapeutické dílny rozšiřují sortiment dárkových předmětů v turistickém informačním centru v Ledči nad Sázavou

3.7.: Třináctiletá dívka, která vylezla jihlavském nádraží na vagon, zemřela

3.7.: Recidivistka si v obchodě schovala do kapsy kosmetiku a nezaplatila

3.7.: Kadeřnický kurs pro odsouzené ve věznici ve Světlé nad Sázavou pokračuje, závěrečné zkoušky je čekají v září

3.7.: Jiří Suchý bude v Pelhřimově uveden do Rekordmanské síně slávy

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Dvojitá pomsta pana domácího

Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

Vzpomínka na Bosého Laca

Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

Zloděj od svatého Jana…

Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

Tramvaje z Jihlavy do Dřevěných mlýnů…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

V Jihlavě budou dezinfikovat popelové nádoby a kontejnery
Sdílet článek
Služby města Jihlavy budou provádět dezinfekci vlastních sběrných nádob na komunální odpad. Práce budou probíhat vždy pouze ve svozový den v dané ulici. Termín provádění dezinfekce je stanoven od pondělí 8. června do pátku 10. července ve spolupráci s odbornou firmou. Tato společnost zajistí dezinfekci nádob, které užívají obyvatelé Jihlavy na odpad z domácností. Veškeré popelové nádoby musí být přistaveny jak výsypu, tak k dezinfekci od 6 hodin ráno.
image-1
Dezinfekce se bude provádět zhruba u 6000 popelových nádob. Speciální vůz na dezinfekci popelnic a kontejnerů pojede po trase svozu komunálního odpadu. Pomocí hydrauliky, trysek, saponátů a studené vody, provede pod tlakem dezinfekci nádoby. Uvedená technologie není schopna z popelnic zcela odstranit ztuhlé tuky a jiné pevné složky odpadů, které se během používání usadí na stěnách a dně popelových nádob.

Dezinfekce bude prováděna po celý svozový den. Proto prosíme občany, aby sběrné nádoby nechávali přistavené až do pozdních večerních hodin a nedávali do nich odpad. Důležité také je, aby k nim byl přístup a nebyly blokované zaparkovanými vozidly. Vydezinfikovaná nádoba bude opatřena nálepkou s označením roku 2020.

Rozpis termínů a míst dezinfekce popelových nádob a kontejnerů:

V prvním, sudém týdnu od 8. 6. do 12. 6.2020, bude dezinfekce prováděna na sídlišti Březinova, Demlova, Na Kopci, Bedřichově, Starých Horách, Na Dolech, Jiráskova, oblasti okolo hlavního nádraží ČD v okolí ulic Sokolovská, Kollárova, Královský Vršek, Havlíčkova, Dusíkova, Rejchova, Halasova, Dykova, Tomáškova, Hellerova, Dr. Procházky, Na Vyhlídce a Kalvárii u rodinných domků – 110 l, 120 l a 240 l nádoby.

V druhém, lichém týdnu od 15. 6. do 19. 6. 2020, bude dezinfekce prováděna na sídlišti Březinova, Demlova, Na Kopci, Bedřichově, Starých Horách, Na Dolech, Jiráskova, oblasti okolo hlavního nádraží ČD v okolí ulic Sokolovská, Kollárova, Královský Vršek, Havlíčkova, Dusíkova, Rejchova, Halasova, Dykova, Tomáškova, Hellerova, Dr. Procházky, Na Vyhlídce a Kalvárii, sídliště – 660 l a 1100 l nádoby.

Ve třetím, sudém týdnu od 22. 6. do 26. 6. 2020, se budou dezinfikovat nádoby v centru města a přilehlém okolí v ulici Fibichova, oblasti mezi ulicemi Kosovská – Brtnická – Znojemská, Sukova, U Cvičiště, Na Hliništi, Seifertova, Svatopluka Čecha, Wolkerova, Mahlerova, 17. Listopadu, Štursova, Zborovská, Leoše Janáčka od ul. Zborovská, Erbenova po ul. Hamerníková, Kosov, Sasov a Helenín u rodinných domků – 110 l, 120 l a 240 l nádoby.

Ve čtvrtém, lichém týdnu od 29. 6. do 3. 7. 2020, se budou dezinfikovat nádoby v centru města a přilehlém okolí v ulici Fibichova, oblasti mezi ulicemi Kosovská – Brtnická – Znojemská, Sukova, U Cvičiště, Na Hliništi, Seifertova, Mahlerova, 17. Listopadu, Štursova, Zborovská, Leoše Janáčka od ul. Zborovská, Erbenova po ul. Hamerníková, Kosov, Sasov, Helenín, sídliště Horní Kosov, Za Prachárnou, Dolina, Jiráskova, Vrchlického, Žižkova, Telečská, Pávov, Antonínův Důl, Červený Kříž, Hosov, Popice, Vysoká, Pístov, Heroltice, Hruškové Dvory, Henčov, Zborná a Pančava - sídliště - 660 l a 1100 l nádoby.

V pátém, sudém týdnu od 6. 7. do 10. 7. 2020, bude dezinfekce prováděna na sídlišti Horní Kosov, Za Prachárnou, Dolina, oblasti mezi ulicemi Jiráskova, Vrchlického, Žižkova, Telečská, Pávov, Antonínův Důl, Červený Kříž, Hosov, Popice, Vysoká, Pístov, Heroltice, Hruškové Dvory, Henčov, Zborná, Pančava a Telečská u rodinných domků – 110 l, 120 l a 240 l nádoby.

V případě, že vám nebude popelová nádoba dezinfikována v termínu, který je výše uveden, volejte neprodleně v době od 6:00 do 14:30 hodin na SLUŽBY MĚSTA JIHLAVY - 567 553 227, 237, 251. Při oznamování nedostatků či stížnosti je potřeba dodržet termín plánovaného dezinfikování . Nejpozději však do ranních hodin do 9. 7. 2020. Potom již nelze nádoby dezinfikovat, protože firma provádějící tyto práce opouští Jihlavu a přemisťuje se do dalšího města.

SMJ si vyhrazují právo na změny a úpravy při dezinfekci nádob v důsledku například poruchy techniky nebo jiných neočekávaných událostí.Martin MÁLEK
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je úterý 7. červenec
(24. červen kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 7. 7.:
Úterý po neděli páté po Svatém Duchu Památka všech svatých Papežů
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 24. 6. (7. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: