Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
4.7.: Třicetiletému muži z Třebíčska hrozí za krádež horského kola až osm let vězení

4.7.: Portréty zvířat v jihlavské muzejní kavárně

4.7.: Kostel svatého Jakuba Většího v Jihlavě bojuje o cenu Patrimonium

4.7.: Hrníčky z terapeutické dílny rozšiřují sortiment dárkových předmětů v turistickém informačním centru v Ledči nad Sázavou

3.7.: Třináctiletá dívka, která vylezla jihlavském nádraží na vagon, zemřela

3.7.: Recidivistka si v obchodě schovala do kapsy kosmetiku a nezaplatila

3.7.: Kadeřnický kurs pro odsouzené ve věznici ve Světlé nad Sázavou pokračuje, závěrečné zkoušky je čekají v září

3.7.: Jiří Suchý bude v Pelhřimově uveden do Rekordmanské síně slávy

2.7.: Výstava věnovaná československým letcům RAF na zámku ve Větrném Jeníkově

2.7.: V jaderné elektrárně Dukovany platí přísná hygienická pravidla, v karanténě je dvacet zaměstnanců

2.7.: Prázdniny na Roštejně plné divadel, navíc prohlídky hradu za snížené vstupné

2.7.: Pokud naleznete mládě poštolky, které má více chmýří jak peří, kontaktujte záchrannou stanici

2.7.: Odbor dopravy na jihlavském magistrátu bude v pondělí 10. srpna do 11 hodin zavřený, klienti se musí přeobjednat

2.7.: Nervovým jedem otrávil kriticky ohroženého luňáka; přispějí pozorní lidé k odhalení nebezpečného traviče?

2.7.: Napadený muž v Třebíči utrpěl vážné zranění, se kterým skončil v nemocnici

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Dvojitá pomsta pana domácího

Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

Vzpomínka na Bosého Laca

Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

Zloděj od svatého Jana…

Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

Tramvaje z Jihlavy do Dřevěných mlýnů…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Opilý řidič ve Žďáře nad Sázavou boural
Sdílet článek
Osmapadesátiletý řidič osobního auta Mitsubishi ve čtvrtek 28. května asi ve tři hodiny odpoledne ve Žďáře nad Sázavou u obchodního centra na parkovišti narazil nejprve do kovových sloupků a poté ještě do sloupu budovy. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Policistům muž nadýchal 2,14 promile alkoholu a podobně tak i při opakovaných zkouškách. Navíc muž nevlastní řidičský průkaz a má uložený zákaz řízení motorových vozidel. Muž je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hmotná škoda činí asi deset tisíc korun.
image-1
Střet vozidel na křižovatce
Ve čtvrtek 28. května došlo v Moravských Budějovicích na Třebíčsku na křižovatce v ulici Havlíčkova k dopravní nehodě. Kolem jedné hodiny odpoledne vjela s vozidlem Volvo do křižovatky dvaačtyřicetiletá řidička, která nedala přednost automobilu Citroen, a došlo ke střetu. Citroen byl po nárazu odhozen a narazil ještě do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia. Při dopravní nehodě utrpěl zranění řidič automobilu Citroen, který byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do třebíčské nemocnice. Policisté provedli šetření. U řidičů provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Na vozidlech vznikla předběžně vyčíslená škoda 125 tisíc korun. Místo dopravní nehody policisté ohledali a zadokumentovali, nehodu šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ve čtvrtek 28. května odhalili policisté v Humpolci na Pelhřimovsku řidiče, který usedl za volant opilý. Šestačtyřicetiletý muž jel před desátou hodinou večer s vozidlem Mitsubishi po ulici Dvorská, kde automobil zastavili policisté. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,14 promile alkoholu a obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté opilému muži zakázali pokračovat v další jízdě a přišel o řidičský průkaz. Je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Muž za volant usedl pod vlivem alkoholu a bez řidičáku
Havlíčkobrodští dopravní policisté zastavili ve středu 27. května kolem půl desáté dopoledne na ulici Riegrova v Golčově Jeníkově osobní automobil Škoda, jehož řidičem byl sedmačtyřicetiletý muž. V rámci silniční kontroly se řidič podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,49 promile alkoholu. Také opakované měření bylo se stejným výsledkem. Dále policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a navíc k jízdě užil vozidlo, které má od prosince loňského roku propadlou technickou kontrolu. V další jízdě již pokračovat nesměl a z přestupků na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Drogy za volantem
Třebíčští policisté kontrolovali ve středu 27. května kolem osmé hodiny večer na ulici Znojemská osobní automobil Volkswagen, jehož řidičem byl třiadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Opačně tomu však bylo v případě testu na drogy, který vykázal pozitivní výsledek na amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie urči, zda se muž bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu.

Při havárii se řidič vozidla zranil
V úterý 26. května jel kolem šesté hodiny večer třiatřicetiletý řidič vozidla Hyundai po silnici mezi obcemi Nová Brtnice a Zašovice. V křižovatce dostal při odbočování smyk, který nevyrovnal, vjel do protisměru a dále mimo komunikaci, kde v silničním příkopu havaroval. Při dopravní nehodě se řidič zranil a musel být zdravotnickou záchrannou službou transportován na ošetření do nemocnice. Policisté místo havárie ohledali a zadokumentovali. Provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu u řidiče vyloučili. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda 150 tisíc korun, další škoda byla způsobena na betonovém silničním propustku. Nehodu policisté šetří.

Muž řídil auto, i když to má zakázáno
Ze spáchání trestného činu je podezřelý třiatřicetiletý muž z Chrudimska, který řídil vozidlo, i přes uložený zákaz. V úterý 26. května jel po desáté hodině dopoledne s automobilem BMW po silnici ve směru od Stržanova na Světnov na Žďársku. Policisté automobil zastavili a provedli kontrolu. Zjistili, že řidičem je muž, kterému byl před necelými třemi týdny na základě rozhodnutí městského úřadu uložen na půl roku zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Dechová zkouška u něho byla negativní. Řidič již v další jízdě nesměl pokračovat. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

Řidič se snažil ujet
V úterý 26. května jel před jedenáctou hodinou večer ve Velkém Meziříčí po silnici ulice Novosady řidič vozidla Audi. Automobil chtěla zastavit policejní hlídka, na výzvu ale řidič nereagoval a snažil se ujet. Za vozidlem policisté vyjeli. Řidič při jízdě narazil do dopravního zařízení a pletiva, poté zastavil. Policisté zjistili, že řidičem je třicetiletý muž. Při dopravní nehodě ke zranění osob nedošlo. Na vozidle vznikla škoda přibližně dvacet tisíc korun, další škoda byla způsobena na dopravním zařízení a pletivu. Policisté provedli u řidiče test na zjištění přítomnosti návykových látek s pozitivním výsledkem na amfetamin. Lékařskému vyšetření se muž odmítl bezdůvodně podrobit. Dále policisté zjistili, že řidič nemá řidičské oprávnění a vozidlo nemá platnou technickou prohlídku, ta skončila vloni v létě. Dále u automobilu není sjednáno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Řidič je podezřelý z řady přestupků na úseku dopravy, případ policisté šetří.

Řidič byl pod vlivem drog
V pondělí 25. května zastavili policisté před osmou hodinou ráno vozidlo Peugeot, které jelo v obci Košetice ve směru od Pelhřimova. Policisté provedli u muže test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin a marihuanu. Lékařskému vyšetření se řidič odmítl bezdůvodně podrobit. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté muži další jízdu zakázali. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Muž řídil auto, i když to má zakázáno
Ze spáchání trestného činu je podezřelý pětapadesátiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má soudem zakázáno. V pondělí 25. května jel před druhou hodinou odpoledne s automobilem Ford po silnici ve směru od Kojatic na Mladoňovice na Třebíčsku. Policisté automobil zastavili a provedli kontrolu. Zjistili, že řidičem je muž, který má na základě rozhodnutí soudu uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu tří let a řídit automobil by tak mohl až na jaře roku 2022. Dechová zkouška u něho byla negativní. Řidič již v další jízdě nesměl pokračovat. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V pondělí 25. května odhalili policisté ve Velkém Meziříčí řidiče, který usedl za volant opilý. Čtyřiapadesátiletý muž jel po šesté hodině večer s vozidlem Peugeot po ulici Na Výsluní. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,38 promile alkoholu, opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty. Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řidič byl opilý
Policisté odhalili řidiče, který usedl za volant s téměř jedním a půl promile alkoholu. Šestapadesátiletý muž jel v neděli 24. května před druhou hodinou v noci s vozidlem Volkswagen Golf v Havlíčkově Brodě po ulici Chotěbořská, kde automobil zastavili policisté. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,39 promile alkoholu. Policisté muži další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu sedmadvacetiletému muži, který řídil v Ledči nad Sázavou auto, i když to má zakázáno. V neděli 24. května jel po deváté hodině večer s vozidlem po ulici Na Skalce. Policisté automobil zastavili a provedli kontrolu. Zjistili, že má řidič na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven od loňského léta mimo jiné zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu jednoho roku. Dechová zkouška u něho byla negativní. Řidič již v další jízdě nesměl pokračovat. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Střet vozidla s cyklistou
V neděli 24. května došlo v obci Rančířov na Jihlavsku ke střetu vozidla s cyklistou. Po jedné hodině odpoledne jednadvacetiletý řidič automobilu Toyota při jízdě přehlédl v protisměru jedoucího cyklistu, přejel s vozidlem do protisměru, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěl cyklista zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do jihlavské nemocnice. Policisté provedenou dechovou zkouškou u řidiče i cyklisty požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Škoda na jízdním kole a vozidle přesáhla devadesát tisíc korun.

Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků
V sobotu 23. května zastavili policisté v Náměšti nad Oslavou před třetí hodinou odpoledne vozidlo Hyundai, jehož řidič jel po ulici Brněnská. Policisté provedli u muže test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin. Dále zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou prohlídku, která skončila přibližně před dvěma měsíci. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat. Je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.
por. Bc. Jana KROUTILOVÁ, por. Mgr. Stanislava Miláčková
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je sobota 4. červenec
(21. červen kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 4. 7.:
Sobota po neděli čtvrté po Svatém Duchu Sv. Prokopa, opata, patrona zemí Koruny české
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 21. 6. (4. 7.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: