Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
27.5.: Na základní škole Štáflova v Havlíčkově Brodě přibude jazyková učebna, škola se navíc stane bezbariérovou

27.5.: Dva muži zaplatili za věci, které si objednali, nedostali nic

26.5.: Třem bráškům z vlčí smečky v táborské zoologické zahradě je tento měsíc přesně pět let

26.5.: Tvůrci a výrobci betlémů mohou letos svá díla vystavit na vánoční expozici v muzeu v Třebíči

26.5.: Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu!

26.5.: Od krajských nemocnic na Vysočině začnou mizet triážní stany, první v Pelhřimově

26.5.: Nová hra Vysočinou za skleněnkou představí dětem kouzlo i tajemství sklářského řemesla

26.5.: Na střeše hejtmanství v Jihlavě se zabydlely včeličky

26.5.: Muzeum představí osud jedné třešťské rodiny na výstavě Zůstal nám po nich jen název ulice

26.5.: Kriminalisté v Třebíči dopadli muže, který vyráběl a distribuoval pervitin

26.5.: Dvůr historického Kurfürstova domu v Přibyslavi rozkvetl

25.5.: U Sejřku na Bystřicku narazil vlak do stromu, nikdo se nezranil

25.5.: Muž z Třebíčska se pohyboval v Jihlavě, přestože ji má zakázanou

25.5.: Hrad Roštejn se pro veřejnost otevře v úterý 2. června

25.5.: Energetické aukce mohou spotřebitele vyjít draho kvůli smluvním pokutám nebo nevýhodným cenám elektřiny či plynu. Spotřebitelé, mějte se na pozoru před pochybnými aukcionáři

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Dvojitá pomsta pana domácího

Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

Vzpomínka na Bosého Laca

Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

Zloděj od svatého Jana…

Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

Tramvaje z Jihlavy do Dřevěných mlýnů…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Ani karanténa nezabrání řidičům usednout za volant s alkoholem či drogami v krvi
Sdílet článek
Policisté šetří dopravní nehodu, ke které došlo ve čtvrtek 2. dubna po druhé hodině odpoledne na silnici mezi obcemi Krasíkovice a Pobistrýce na Pelhřimovsku. Šestadvacetiletá žena jela s autem Renault Thalia ve směru od obce Krasíkovice, po průjezdu zatáčky přejela do protisměru, kde došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem VW Golf. Při dopravní nehodě se řidička zranila a musela být na ošetření převezena do nemocnice. Řidiči alkohol nenadýchali. Při nehodě vznikla škoda přibližně 160 tisíc korun. Nehodu policisté šetří.
image-1
Opilý řidič se snažil policistům ujet
Policisté sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů dvaatřicetiletému muži, který řídil opilý vozidlo, jež předtím vzal majiteli bez jeho vědomí. Ve středu 1. dubna v obci na Ledečsku na Havlíčkobrodsku vzal ve večerních hodinách v domě odložené klíčky od vozidla a bez vědomí jeho majitele s automobilem Opel odjel. Muž přitom ani není držitelem řidičského oprávnění a byl pod vlivem alkoholu. Před osmou hodinou večer chtěla automobil zastavit policejní hlídka. Řidič na výzvu nereagoval a snažil se ujet. Po chvíli zastavil a ještě se pokusil o útěk, policisté ho ale dostihli a zastavili. U muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,72 promile alkoholu. Při zjišťování majitele vozidla pak policisté zjistili, že ten o užívání automobilu ze strany dvaatřicetiletého muže neví. Policisté shromáždili důkazy a sdělili řidiči podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a trestného činu neoprávněného užívání cizí věci, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Muž je dále podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ve středu 1. dubna havaroval s vozidlem muž, který auto řídil i přesto, že to má zakázáno. Před šestou hodinou ráno jel s vozidlem Škoda Octavia po silnici v Dlouhé Brtnici ve směru na Stonařov na Jihlavsku. Zřejmě vlivem mikrospánku vyjel mimo komunikaci, kde narazil do zábradlí. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které u něho požití alkoholu vyloučili. Zjistili ale, že se jedná o muže, který má od února uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na dobu jednoho roku. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda šedesát tisíc korun. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, dopravní nehodu policisté dále šetří.

Řidič byl pod vlivem drog
Včera odhalili policisté muže, který řídil vozidlo pod vlivem drog. Dvacetiletý muž jel v pondělí 30. března s automobilem v Havlíčkově Brodě po ulici Humpolecká, kde ho před jedenáctou hodinou večer zastavila hlídka. Policisté provedli u řidiče test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin a kokain. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Muž řídil auto a nemá řidičský průkaz
Dopravní nehodou skončila včera jízda řidiče, který usedl za volant bez řidičského průkazu a vyjel s vozidlem, které nemá platnou technickou kontrolu. V pondělí 30. března jel čtyřiatřicetiletý muž před jedenáctou hodinou večer s vozidlem Škoda Octavia ve směru od Třebíče na Předín. Při projíždění přímého úseku komunikace mu do jízdní dráhy vběhl zajíc a došlo ke střetu. Ke zranění osob při nehodě nedošlo, na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda pětadvacet tisíc korun. Policisté u řidiče provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Zjistili ale, že má muž od loňského podzimu pozastaveno řidičského oprávnění z důvodu exekuce. Dále vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Další jízdu řidiči zakázali. Zjištěné dopravní přestupky policisté šetří.

Při nehodě se zranili dva lidé
V pondělí 30. března jel před osmou hodinou ráno řidič vozidla Kia Venga ve Žďáru nad Sázavou po ulici Žižkova ve směru ke světelné křižovatce, kde čelně narazil do boční části projíždějícího nákladního vozidla Liaz. Nárazem byl automobil Liaz odhozen mimo vozovku a došlo ještě k poškození obrubníku. Při dopravní nehodě se zranil devětašedesátiletý řidič vozidla Kia a jeho spolujedoucí. Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky, které u obou požití alkoholu vyloučily. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda přes 200 tisíc korun. Policisté provedli šetření, ohledání a zadokumentování, dopravní nehodu šetří.

Řidič byl pod vlivem drog
V neděli 29. března odhalili policisté řidiče, který usedl za volant pod vlivem drog. Šestadvacetiletý muž jel s vozidlem Citroen Xsara ve směru od Pacova na Cetoraz, kde ho zastavila hlídka. Policisté provedli u řidiče test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Policisté řeší případ řidiče, který měl přes dvě promile alkoholu. Pětadvacetiletý muž jel s vozidlem VW Polo a před jednou hodinou v noci ho v Třebíči na ulici 9. května zastavili strážníci. Na místo byli přivoláni policisté, kteří u řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,02 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky a požití alkoholu řidič i přiznal. Opilému muži policisté zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý třicetiletý muž, který řídil auto i přes uložený zákaz. V sobotu 28. března jel řidič s vozidlem Škoda Fabia ve Velké Bíteši po ulici Pod Babincem, kde ho po druhé hodině v noci zastavila policejní hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je muž, který řídit vozidla nesmí, neboť má rozhodnutím městského úřadu vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Bezdůvodně se odmítl podrobit testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou. Dechová zkouška u něho byla negativní. Řidič již v další jízdě nesměl pokračovat. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a dále přestupku na úseku dopravy, případ policisté řeší.

Vozidlo řídil podnapilý řidič
Policisté z obvodního oddělení Chotěboř kontrolovali v pátek 27. března v nočních hodinách řidiče osobního vozidla Toyota Corolla. Muž projížděl krátce před dvaadvacátou hodinou s osobním vozidlem po místní komunikaci v obci na Chotěbořsku. V rámci prováděné silniční kontroly policisté měli důvodné podezření, že řidič je pod vlivem alkoholu, proto ho vyzvali k provedení dechové zkoušky pomocí dechového analyzátoru. Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní - 1,82 promile alkoholu v dechu. Muž tedy ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky, vykonával činnost, při které mohl ohrozit život nebo zdraví lidí nebo způsobit značnou škodu na majetku. Padesátiletý řidič byl ze strany policistů následně poučen o možnosti odběru biologického materiálu a lékařského vyšetření, což odmítl a požití alkoholu před jízdou doznal. Policisté muži zakázali další jízdu a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Muž bez řidičského průkazu havaroval s neregistrovaným motocyklem
V pátek 27. března v podvečer jsme na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Bystřici nad Pernštejnem. Řidič na neregistrovaném motocyklu tovární značky KTM projížděl po účelové komunikaci po ulici Farská ve směru ke křižovatce s ulicí Ant. Štourače, kde při vjíždění na místní komunikaci v prostoru křižovatky z dosud nezjištěných příčin nedal přednost z levé strany jedoucímu osobnímu vozidlu Škoda Fabia. Došlo ke střetu motocyklu a osobního auta. Provedenou lustrací v příslušných systémech policisté zjistili, že pětačtyřicetiletý řidič motocyklu má platný zákaz řízení motorových vozidel. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění motocyklisty, který byl z místa transportován do Nemocnice v Novém Městě na Moravě. Ke zranění jiných osob nedošlo. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozidlech v celkové výši 36 000 korun. Další okolnosti nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.
por. Bc. Jana KROUTILOVÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je středa 27. květen
(14. květen kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 27. 5.:
Středa po neděli po Nanebevstoupení Páně Sv. Bedy Ctihodného, vyznavače a Učitele Církve
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 14. 5. (27. 5.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: