Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
19.2.: Za hlasy, které Chudobínská borovice v anketě Evropský strom roku 2020 získá, přibudou desetitisíce stromů

19.2.: Ve Žďáře nad Sázavou hořel byt, mladý muž skončil ve vážném zdravotním stavu na ARO

19.2.: Policisté pátrají po totožnosti mrtvého muže, který byl nalezen loni v listopadu na Pančavě

19.2.: Opilý agresivní muž ohrožoval v bytě v Třebíči svou příbuznou, ta před ním utekla

19.2.: Místopředseda Trikolory: Šikana živnostníků musí skončit; stát nesmí lidem, kteří se chtějí živit tím, co umějí, házet klacky pod nohy

19.2.: Muzeum ve Velkém Meziříčí připravuje výstavu Historické cukrárny

19.2.: Miloš Vystrčil z Telče byl zvolen předsedou Senátu

19.2.: Meteorologové varují před ledovkou také v částech Vysočiny

19.2.: Během dubna proběhne v Jihlavě kordonový průzkum

18.2.: Žďárští a jihlavští umělci vystaví svá díla v novoměstské galerii

18.2.: Ženě při nakupování v Třebíči neznámý zloděj ukradl kabelku; policie hledá muže z fotografie

18.2.: Ptákem roku 2020 je jiřička obecná

18.2.: Obec Rohozná, ve které orkán Sabina zničil na padesát domů, vyhlásila veřejnou sbírku

18.2.: Neznámý zloděj v Kameničce sebral nářadí či motorové pily v hodnotě více než padesát tisíc korun

18.2.: Cestování regionální dopravou od března s novou jízdenkou a v novém tarifu

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
O studentské lásce, o tajném biskupovi a i o tom, jak jsem se stal vlastně novinářem

Závod míru, aneb jak jsem kdysi v továrně zachránil negramotného mistra.

Doutník od papeže, aneb děda výtržníkem…

Pan farář ze Zhoře a jeho koník Vanek

Netopýr v trolejbusu…

Jak děda František na přímluvu křtinské Panny Marie vstal z mrtvých…

Dvojitá pomsta pana domácího

Bedřichovák v zeleném, aneb pomsta svobodníkova a předpisů nedbalý kocour…

Vzpomínka na Bosého Laca

Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

Zloděj od svatého Jana…

Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

Tramvaje z Jihlavy do Dřevěných mlýnů…

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Řidiči pod vlivem drog a alkoholu
Sdílet článek
Pelhřimovští policisté odhalili v pátek 24. ledna v obci Nový Rychnov na Pelhřimovsku řidičku, která za volant osobního auta Toyota usedla kolem jedenácté hodiny dopoledne pod vlivem drog. Jednatřicetiletá žena se v rámci silniční kontroly podrobila testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, který byl pozitivní na amfetamin. Policisté řidičku vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasila. Další jízdu jí policisté zakázali. Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie určí, zda se bude zodpovídat z trestného činu nebo přestupkového jednání na úseku dopravy.
image-1
Alkohol za volantem v Úsobí
Havlíčkobrodští policisté zastavili v sobotu 25. ledna kolem půl dvanácté v noci na silnici třetí třídy v obci Úsobí osobní automobil Škoda, jehož řidičem byl šestadvacetiletý muž. V rámci silniční kontroly policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl 1,89 promile alkoholu. Také opakovaná dechová zkouška vykázala výsledek blízký prvnímu měření. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takový trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízením motorových vozidel.

Řidič v Třebíči měl téměř dvě promile alkoholu
Ze spáchání trestného činu je podezřelý třiapadesátiletý muž z Třebíčska, který v sobotu 25. ledna řídil opilý vozidlo Škoda Rapid. Po druhé hodině v noci jel v Třebíči po ulici Demlova, kde ho zastavili policisté. Při dechové zkoušce řidiči naměřili hodnotu 1,63 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší a požití alkoholu řidič také přiznal. Policisté mu zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Podnapilý muž řídil v Brtnici auto přes uložený zákaz
Policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu pětatřicetiletému muži z Trutnovska, který řídil auto i přes uložený zákaz. V neděli 26. ledna jel řidič s vozidlem VW Transportér v Brtnici a po sedmé hodině ráno ho zastavila policejní hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je muž, který řídit vozidla nesmí, neboť mu byl na konci loňského roku na základě rozhodnutí magistrátu uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do konce roku 2020 Při dechové zkoušce řidiči navíc naměřili hodnotu 0,69 promile alkoholu. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dále se muž dopustil ještě závažného dopravního přestupku, který policisté šetří.

Řidič v Jihlavě byl pod vlivem alkoholu
Policisté v Jihlavě odhalili v neděli 26. ledna řidiče, který usedl za volant opilý. Čtyřicetiletý muž jel s vozidlem BMW po ulici Okružní, kde ho před devátou hodinou dopoledne zastavila hlídka. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 1,29 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté muži zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Dále se podrobil lékařskému vyšetření, při kterém mu byla odebrána krev. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Řídil a měl to zakázané
Policisté z obvodního oddělení Světlá nad Sázavou prováděli ve čtvrtek 23. ledna po jedné hodině odpoledne běžnou silniční kontrolu v Ledči nad Sázavou, místní části Habrek, při které zastavili osobní automobil Opel, který řídil šestadvacetiletý muž. Policisté v rámci kontroly v dostupných policejních evidencích zjistili, že řidič má pravomocným rozhodnutím magistrátu vysloven zákaz činnosti spočívající v řízení všech motorových vozidel. Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a ve věci následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Řídil pod vlivem drog
Ve čtvrtek 23. ledna po desáté hodině večer prováděli policisté z Náměště nad Oslavou běžnou silniční kontrolu v Náměšti nad Oslavou na ulici Brněnská, při které zastavili osobní automobil Audi, který řídil osmadvacetiletý muž. Policisté s mužem v rámci kontroly provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Následně provedený test na přítomnost omamných či psychotropních látek již byl pozitivní na amfetaminy. Z tohoto důvodu policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Řidič byl následně policisty řádně poučen a vyzván k podrobení se lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu, což odmítl. Policisté proto případ zaevidovali jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,za což muži hrozí ve správním řízení pokuta a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.

Žena řídila vozidlo pod vlivem alkoholu
Velkomeziříčští policisté prováděli ve čtvrtek 23. ledna po jedenácté hodině večer běžnou silniční kontrolu na ulici U Stadionu ve Velké Bíteši, při které zastavili osobní automobil Opel, který řídila čtyřiadvacetiletá žena. Policisté s řidičkou v rámci kontroly provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu, která byla pozitivní, a její výsledek činil 1,08 promile. Proto policisté mladé ženě zakázali další jízdu a na místě jí zadrželi řidičský průkaz. Poté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel.
por. Bc. Jana KROUTILOVÁ, por. Mgr. Stanislava Miláčková
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je čtvrtek 20. únor
(7. únor kalendáře iuliánského)
• 2020 rok křesťanského letopočtu
• 7509 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 20. 2.:
Čtvrtek po první neděli po Devítníku
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 7. 2. (20. 2.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: