Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
16.6.: Na stavbě parkoviště v Jihlavě u hřbitova se již pracuje, dokončeno by mělo být do konce října

16.6.: Muzeum autíček v Přísece pořádá v sobotu den otevřených dveří

16.6.: Den otevřených dveří na Vodním ráji v Jihlavě nabídne i útroby bazénů

15.6.: Česká pop - jazzová skupina Lady Praga míří do Jihlavy

15.6.: Test opalovacích přípravků pro děti odhalil propadák

15.6.: Stavba cyklostezky R 08 v Jihlavě nabírá zpoždění

15.6.: Mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná na Jindřichohradecku se pohybuje puma

15.6.: Kynologové ze Zakarpatí se učí od vysočinských policistů

15.6.: Darovat krev je nesobecký čin, který zachraňuje životy

14.6.: Záchranáři na Vysočině mají osm nových sanitek

14.6.: V Třebíči - Kočičině jsou nové povrchy

14.6.: Svatojánská slavnost na v Třebíči

14.6.: Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou navštíví Vysočinu, poté stráví část dovolené v Novém Veselí na Žďársku

14.6.: Noviny jihlavské radnice s koncem tohoto roku skončí a nahradí je nový městský měsíčník

13.6.: Vzdělávací a výcvikové středisko krajských záchranářů v Jihlavě by mělo být na podzim dokončeno

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
8) Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

7) Zloděj od svatého Jana…

6) Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

5) Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

4) Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

Tramvaje z Jihlavy do Dřevěných mlýnů…

3) Atentát na Vladimíra Iljiče v Kollárově škole

2) Kalamita na lince A

1) Děda, jehož se Husák bál

Dřevěné mlýny, Bedřichov

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!

Zde zadejte své datum narození:

Služby města Jihlavy budou od pondělí 27. května provádět desifenkci odpadových nádob
Sdílet článek
SLUŽBY MĚSTA JIHLAVY s.r.o. (SMJ) budou opět letos v Jihlavě provádět dezinfekci kontejnerů a vlastních sběrných nádob na komunální odpad. Práce budou probíhat vždy pouze ve svozový den v dané ulici a to v termínu od 27. května do 28. června. SMJ spolupracují s odbornou firmou, která zajistí dezinfekci nádob, jenž užívají obyvatelé Jihlavy na odpad z domácností. Veškeré popelové nádoby musí být přistaveny k výsypu i k dezinfekci od šesté hodiny ranní.
image-1
Dezinfekce se bude provádět zhruba u 6 000 popelových nádob. Speciální vůz na dezinfekci nádob pojede po trase svozu komunálního odpadu a pomocí hydrauliky, trysek, studené vody a saponátů provede pod tlakem dezinfekci nádoby. Uvedená technologie není schopna z popelnic zcela odstranit ztuhlé tuky a jiné pevné složky odpadů, které se během používání usadí na stěnách a dně popelových nádob.

Dezinfekce bude prováděna po celý den. Prosíme občany, aby sběrné nádoby nechávali ve svozový den přistavené až do pozdních večerních hodin, nedávali do nich odpad a neblokovali je parkujícími vozidly. Vydezinfikovaná nádoba bude opatřena nálepkou s označením roku 2019. V případě, že vám nebude popelová nádoba dezinfikována v termínu, volejte neprodleně v době od 6:00 do 14:30 hodin na SMJ. Telefonní čísla jsou 567 553 227, 567 553 237 a 567 553 251. Při oznamování nedostaků či stížností je potřeba dodržet termín plánovaného dezinfikování, které končí 28. 6. 2019 v ranních hodinách. Potom již nelze nádoby dodatečně dezinfikovat, protože firma provádějící tyto práce opouští Jihlavu a přemísťuje se do jiného města. Firmy a podnikatelé si mohou objednat dezinfekci jimi užívaných nádob za úplatu. Stačí kontaktovat naší společnost SMJ na výše uvedených číslech. Harmonogram dezinfekce nádob najdete mimo jiné i na facebookových stránkách SMJ.

Rozpis termínů a míst dezinfekce na komunální odpad a kontejnerů:

V prvním, sudém týdnu, od 27. 5. do 31. 5. 2019, bude dezinfekce prováděna na sídlišti Březinova, Demlova, Na Kopci, v Bedřichově a Starých Horách a v ulici Na Dolech, Jiráskova, oblasti okolo hlavního nádraží ČD v okolí ulic Sokolovská, Kollárova, Královský Vršek, Havlíčkova, Dusíkova, Rejchova, Halasova, Dykova, Tomáškova, Hellerova , Dr. Procházky , Na Vyhlídce a na Kalvárii u rodinných domků – 110 l , 120 l a 240 l nádoby.

V druhém, lichém týdnu, od 3. 6. do 7. 6. 2019, bude dezinfekce prováděna v sídlišti Březinova, Demlova, Na Kopci, v Bedřichově a Starých Horách a v ulici Na Dolech, Jiráskova, oblasti okolo hlavního nádraží ČD v okolí ulic Sokolovská, Kollárova, Královský Vršek, Havlíčkova, Dusíkova, Rejchova, Halasova, Dykova, Tomáškova, Hellerova , Dr. Procházky , Na Vyhlídce a na Kalvárii – sídliště, 660 l a 1100 l nádoby.
Ve třetím, sudém týdnu, od 10. 6. do 14. 6. 2019, se budou dezinfikovat nádoby v centru města a přilehlém okolí, v ulici Fibichova, oblasti mezi ulicemi Kosovská - Brtnická - Znojemská, Sukova , U Cvičiště , Na Hliništi , Seifertova , Mahlerova,17. Listopadu, Štursova, Zborovská,Leoše Janáčka od ul. Zborovská, Erbenova po ul. Hamerníková, v Kosově, Sasově a Heleníně u rodinných domků – 110 l, 120 l a 240 l nádoby.
Ve čtvrtém, lichém týdnu, od 17. 6. do 21. 6. 2019, se budou dezinfikovat nádoby v centru města a přilehlém okolí, v ulici Fibichova, oblasti mezi ulicemi Kosovská - Brtnická - Znojemská, Sukova , U Cvičiště , Na Hliništi , Seifertova , Mahlerova,17. Listopadu, Štursova, Zborovská,Leoše Janáčka od ul. Zborovská, Erbenova po ul. Hamerníková, v Kosově, Sasově a Heleníně , sídliště Horní Kosov, Za Prachárnou, Dolina, Jiráskova , Vrchlického , Žižkova , Telečská , Pávov , Antonínův Důl , Červený Kříž , Hosov , Popoce , Vysoká , Pístov , Heroltice , Hruškové Dvory , Henčov , Zborná a Pančava – sídliště, 660 l a 1100 l nádoby.

V pátém, sudém týdnu, od 24. 6. do 28. 6. 2019, bude dezinfekce prováděna na sídlišti Horní Kosov, Za Prachárnou, Dolina, oblasti mezi ulicemi Jiráskova - Vrchlického - Žižkova – Telečská, Pávov, Antonínův Důl, Červený Kříž a dále nádoby v Hosově, Popice, Vysoká, Pístov, Heroltice, Hruškové Dvory, Henčov, Zborná, Pančava a Telečská u rodinných domků – 110 l, 120 l a 240 l nádoby.

SMJ si vyhrazuje právo změn a úprav termínů při dezinfekci nádob. Jedná se například o poruchy techniky nebo jiné neočekávané situace, které mohou nastat.
Martin MÁLEK
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je 16. červen
(3. červen kalendáře iuliánského)
• 2019 rok křesťanského letopočtu
• 7508 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 16. 6.:
Svátek Nejsvětější Trojice Svatých čtrnácti pomocníků
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 3. 6. (16. 6.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: