Denní zpravodajství:

Nejstarší regionální deník (zal. 1996):
26.5.: V Jabloňově se převrátil dětský vláček, šest osob utrpělo zranění

26.5.: Přednáška Rumunský Banát a srbská Vojvodina v Telči

26.5.: Filmový klub v Jihlavě uvede americký film Podraz s Robertem Redfordem a Paulem Newmanem

26.5.: Film a prezentace knihy Peklo pod španělským nebem Stanislava Motla v Třebíči

26.5.: Dětské hřiště v havlíčkobrodském parku Budoucnost bude pro veřejnost otevřeno v polovině června

24.5.: Vzpomínková akce k uctění obětí holocaustu

24.5.: Příplatek za „rychlopas“ vyjde až na šest tisíc korun; blíží se léto, zkontrolujte si platnost svých pasů

24.5.: Porouchaný kamion ucpal na 141. km ve směru na Brno dálnici D1

24.5.: Návštěvnický pas provede po 16 chráněných územích; turisté mohou získat i drobné dárky

24.5.: Nemocniční lékárna v Pelhřimově má další výdejní místo; rozšířila sortiment

24.5.: Nejtěžší obálka s volebními lístky

24.5.: Kávu z nové pražírny na Vysočině bude možné ochutnat na Dnech otevřených zahrad

24.5.: Hledá se Obama! Podle množství podpisů je nejspíš v Okříškách

23.5.: V Bransouzích se v sobotu koná Pivní májový fest, k dobrému moku vystoupí dobré kapely

23.5.: Služby města Jihlavy budou od pondělí 27. května provádět desifenkci odpadových nádob

Publicistika:

H umoresky Bedřichovské
Vzpomínky a sekvence (nejen) z jihlavského Bedřichova, Dřevěných Mlýnů a okolí:
8) Jak lokomotivy na hlavním nádraží vždy dobře předpovídaly počasí…

7) Zloděj od svatého Jana…

6) Jak hrozná kletba pana Kreuzera zabila dvanáct lidí

5) Jak si paní Marie v helenínské kapli vymodlila hodinku šťastné smrti

4) Kdo chce kam – aneb jak se tajemníkovi KSČ zázračně vyplnilo jeho přání…

Tramvaje z Jihlavy do Dřevěných mlýnů…

3) Atentát na Vladimíra Iljiče v Kollárově škole

2) Kalamita na lince A

1) Děda, jehož se Husák bál

Dřevěné mlýny, Bedřichov

Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti

Sháníte marně homeopatika? V našem eshopu XIV. svatých Pomocníků máme vše!

Průvodce zdravým stravováním v Jihlavě
Sdílet článek
Patříte mezi zastánce zdravého životního stylu? Ať už v Jihlavě bydlíte, nebo ji hodláte jen navštívit, projděte si tipy na obchody se zdravou výživou, restaurace, fitness centra a výživová poradenství.
Zdravé potraviny

Dodržujete pravidla zdravého stravování a snažíte se o pestrý a vyvážený jídelníček? Pak máte určitě své oblíbené obchody, kam pravidelně chodíte. V Jihlavě narazíte hned na několik prodejen zdravé výživy a dokonce i na bezobalový obchod Černý bez. Potěší hlavně ty, kdo chtějí snížit spotřebu obalů a šetřit životní prostředí.

Prodejny se zdravou výživou nabízí bohatý výběr luštěnin, cereálií, pečiva, bezlepkových a bezlaktózových výrobků, rostlinných mlék a jogurtů, přírodních sladidel, oříšků, sušeného ovoce a dalších potravin v bio kvalitě. Pro rychlé osvěžení v podobě ovocných a zeleninových šťáv zajděte do Fruitisima v City Parku.

DEJSIBIO JIHLAVA https://dejsibio.cz/ Prodejnu zdravé výživy DEJSIBIO najdete přímo na náměstí Svobody. Konkrétně v domě číslo 11. Provozovatelé kladou velký důraz na čerstvost, přirozenost a co nejlepší kvalitu potravin. Podporují lokální pěstitele a farmáře. Dodávají ovoce, zeleninu, maso i další výrobky. V této zdravé výživě seženete potraviny bezlepkové, bez obsahu laktózy i bez živočišných produktů, které ocení vegetariáni a vegani. Kromě jídla tu najdete i certifikovanou biokosmetiku a eko drogerii. Máte kamennou prodejnu z ruky? Zdravé potraviny si můžete zakoupit i na e-shopu. https://dejsibio.cz/

Restaurace

V běžných restauracích a hospodách narazíte na zdravý a vyvážený oběd jen málokdy. Nechcete podlehnout nezdravému jídlu, nebo skončit s obyčejným salátem? Přečtěte si, kam zajít, když vás přepadne hlad nebo chuť na něco dobrého.

Natur Styl
Bistro Natur Styl www.naturstyl.cz/ ve Škrétově ulici je spojené s prodejnou zdravé výživy. V denní nabídce najdete vždy alespoň dvě bezlepková jídla. Pochutnají si celiaci i ti, kteří se glutenu (lepku) vyhýbají z jiných důvodů. K dispozici je i stálá nabídka ve formě skvělé grilované zeleniny, pečených brambor, zeleninových placiček, salátů, „kvašáků“ a vařených obilnin.

Fitness centra

Ruku v ruce se zdravým jídelníčkem jde i pravidelná fyzická aktivita. Pohyb vám pomůže zhubnout, nabrat svalovou hmotu, vytrénovat fyzickou kondici a také se zbavit bolestí zad. Jihlava nabízí hned několik fitness center, kde si dobře zacvičíte. V nabídce mají kardio zóny, moderní posilovací stroje i sály na skupinová cvičení jógy, kruhového tréninku, pilates, aerobicu apod.

Fitness Factory
Fitness Factory fitness-factory.cz/ v Žižkově ulici představuje rozlohou jedno z největších fitness center na Vysočině. Kromě posilovny nabízí i plochu na CrossFit a funkční tréninky. Kardio zóna je vybavená běžeckými pásy, rotopedy a orbitreky. Zkuste i dobře vedená skupinová cvičení, jako je schwinn cycling, alpinning nebo třeba kruhový trénink.

Své služby tu nabízí trenéři i výživoví poradci, kteří vám rádi pomohou sestavit vhodný stravovací plán. Součástí poradenství je i diagnostika těla na přístroji InBody. Díky němu ihned zjistíte, z kolika procent svalů, tuků a vody se vaše tělo skládá a kolik před sebou ještě máte práce. Čím víc svalů si vybudujete, tím víc kalorií spálíte i v klidu u televize.

Výživové poradenství

Toužíte zhubnout, přibrat, vytvarovat postavu nebo se zbavit vleklých problémů? Nezůstávejte v tom sami a obraťte se na profesionály. Kvalitní výživový poradce zhodnotí vaše dosavadní snažení, navrhne systém stravování, který vám sedne a popostrčí vás tím správným směrem k dosažení vysněného cíle.

Svět zdraví

Konzultace ve Světě zdraví je ideálním prvním krokem ke zhubnutí, vytvarování postavy, úspěšné detoxikaci organismu i ozdravení celého těla. Jihlavská pobočka https://www.skvelehubnuti.cz… má stejně jako všechny ostatní unikátní metabolickou diagnostiku KNT. Vyškolené výživové poradkyně vám na základě výsledků diagnostiky sestaví individuální výživový plán, který bude přesně sedět vašemu tělu a jeho potřebám. Vytoužených výsledků dosáhnete bez trápení hlady a zbytečného hazardování se zdravím.

Už víte, kam vyrazíte na něco dobrého po cvičení? Přejeme spoustu energie a radosti ze zdravého životního stylu!
Šárka ZAJÍČKOVÁ
Sdílet článek na Facebooku

Dnes je pondělí 27. květen
(14. květen kalendáře iuliánského)
• 2019 rok křesťanského letopočtu
• 7508 let od stvoření světa
† Svátek dle katolického tradičního kalendaria na 27. 5.:
Pondělí po páté neděli Velikonoční - Křížové či prosebné dny (Litanie menší) Sv. Bedy Ctihodného, vyznavače a Učitele Církve
‡ Svátek dle pravoslavného kalendaria na 14. 5. (27. 5.):
14. říjen 2018Glosa
(Leo Švančara)
Poslední exemplář našeho vyhynulého druhu...
Za našich starých krásných hektických časů, v nichž jsme začínali po revoluci nadšeně budovat novou českou mediální scénu, byly pohonnými hmotami ve všech redakcích jednak hustá mlha cigaretového, dýmkového a doutníkového kouře - a jednak všudypřítomná vůně normálního kafe s lógrem. Žádné kávovary: Všude jen rozžhavené vařiče, na nichž jsem současně pálil zrnka kadidla...
Pokračování . . .


  Nejnovější:


Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:

(na leosvancara.cz)

Z Jihlavy a okolí:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: