Homeopatický eshop:

  Nehody, krimi:

Jihlava - nehody, krimi, policie, hasiči... Jihlava - doprava

  Dopravní informace:

  Další zprávy z Jihlavy:

Jihlava - náměstí...

  Kultura v Jihlavě:

Jihlava - kultura...

  Jihlava - Revue:

Zprávy a informace z dopravy:

R E K L A M A :


Vydáno 3.6.2014:
Sjezd na 112. kilometru D1 u Jihlavy je již uzavřen, Jihlavu čeká dopravní nápor
Sjezd na 112. kilometru dálnice D1 u Jihlavy ve směru na Brno byl dnes, v úterý 3. června po 10.30 hodině uzavřen. Důvodem je výměna povrchu silnice. Auta od Prahy se až do 25. července nedostanou z D1 na obchvat Jihlavy a pak dál na Pelhřimov a Znojmo, ani na Havlíčkův Brod. Z dálnice se dá sjet na 104. kilometru u Větrného Jeníkova nebo na exitu 119 Velký Beranov.
Jihlavu a další obce kolem dálnice D1 po uzavření dálničního sjezdu na 112. kilometru zřejmě čeká dopravní nápor. Objízdná trasa vede k exitu na 119. kilometru D1 ve Velkém Beranově. Tam by měli motoristé sjet a vrátit se opačným směrem dálnice ke druhému sjezdu na 112. kilometru u Jihlavy. Policie ale očekává, že hodně aut bude z Beranova pokračovat po silnici II/602 do Jihlavy. Hlavní nápor by tak ve městě vznikal před křižovatkami u Teska a dál v Brněnské ulici na křížení u znojemského mostu. Další možností je, že auta sjedou z D1 už na 104. kilometru u Větrného Jeníkova a budou pokračovat po silnicích nižších tříd. Policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková však upozornila, že ty nejsou stavěné na vyhýbání kamionů.
Dopravu v Jihlavě také komplikuje od konce dubna hlavně uzavírka tzv. pražského mostu. Auta po něm jezdí do obchodní zóny i k přivaděči na dálnici D1.
Doprava na dálnici mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem (kilometr 112 až 104) je kvůli výměně povrchu dálnice svedena do jednoho pásu od konce března. Vozidla jezdí ve dvou zúžených pruzích v obou směrech. Na 112. kilometru je od té doby uzavřen nájezd na Brno. Stavbaři teď v tomto osmikilometrovém úseku dálnice dokončují přípravy na pokládání nového 27 centimetrů silného cementobetonového krytu. Zatím ho zkušebně udělali asi na 200 metrech vozovky a nyní se testuje.
-red-


Vydáno 24.4.2014:
Most v Pražské ulici v Jihlavě přes řeku Jihlavu byl dnes ráno uzavřen pro veřejný provoz
Most v Pražské ulici v Jihlavě přes řeku Jihlavu byl dnes, ve čtvrtek 24. dubna ráno, předán stavební společnosti a tím uzavřen pro veřejnou dopravu. Otevřen zůstává pouze pro pěší, městskou hromadnou dopravu a záchranáře. Objížďka je vedena v obou směrech kolem jihlavské mlékárny ulicemi Havlíčkova, Fritzova, Jiráskova, Na Dolech, Humpolecká a Romana Havelky.
„Jihlavský most na pražské ulici je na hranici životnosti. Jeho oprava je nutná, a to včetně výměny stávající železobetonové desky, povrchů, zábradlí a chodníků,“ zdůvodňuje nutné opravy náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.
Součástí oprav bude také úprava dotčených inženýrských sítí na mostě a sanace poškozeného cihlového zdiva spodní stavby mostu. „Veškeré práce jsou naplánovány tak, aby byly odstraněny poruchy vozovky na mostě, rozpad říms, poruchy odvodnění, lokální degradace zdiva spodní části mostu. Cílem je prodloužit celkovou životnost mostu,“ uvedl Jiří Lojda z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství. Oprava mostu za zhruba 20 milionů korun bude hotová do konce roku.
Až do neděle 27. dubna ještě stavební firma umožní běžné městské dopravě (tedy osobním vozidlům) opatrný průjezd. Na mostě probíhají přípravné stavební práce a zaměřování, tyto práce mohou probíhat za opatrného průjezdu běžné dopravy. Úplné uzavření mostu bude provedeno počínaje pondělím 28. dubna.
Eva ŠINKOVSKÁ


Vydáno 1.6.2013:
Dálnice D1 mezi Humpolcem a Jihlavou bude v noci na 9. června kvůli demolici mostu na 12 hodin uzavřena
Kvůli demolici mostu na 107. kilometru bude část dálnice D1 mezi Humpolcem a Jihlavou v noci na 9. června na dvanáct hodin uzavřena. Uzavírka začne v sobotu 8. června ve 20 hodin.
Uzavřený úsek by se podle návrhu měl objíždět přes Humpolec a po I/34 do Havlíčkova Brodu, poté bude doprava vedena po silnici I/38 a na D1 se opět napojí na exitu 112 Jihlava.
Přípravné práce na silnici začnou v pátek 7. června. Od 6 do 15 hodin bude ve směru na Prahu uzavřen stoupací jízdní pruh a od 15 hodin silničáři zavřou levý jízdní pruh, do něhož se postupně převede provoz v opačném směru. Pravý a stoupací pruh směrem na Prahu by v tuto dobu měly být podle ministerstva dopravy v provozu. V opačném směru na Brno nebude provoz v pátek omezen až do 19 hodin, kdy se celý jízdní pás až do sobotních 20 hodin uzavře a doprava se přes dělicí pás přesune do jednoho pruhu v protisměru.
U Jihlavy probíhá oprava dálnice mezi sjezdy na 104. a 112. kilometru. Ve směru na Prahu pokračují práce na provisorním rozšíření dálnice, které potrvají do poloviny června. Ve směru na Brno dělníci opravují odstavný pruh, což potrvá do konce května. Rychlost je snížená na 80 kilometrů v hodině.
V druhém opravovaném úseku D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší (153. až 162. kilometr) se dopravní omezení nebude měnit do 10. července. Ve směru na Prahu i v tomto úseku pokračují práce na provisorním rozšíření dálnice, řidiči tam jezdí sníženou rychlostí dvěma zúženými pruhy. Směrem na Brno u Velké Bíteše žádná dopravní omezení nejsou.
Eva ŠINKOVSKÁ


poslední názory v diskusi k tomuto článku:
19.5. 2017 (03:38) JimmiXzSq : f7llkO http://www.LnAJ7K8QSpkiStk3sLL0hQP6MO2wQ8gO.com
25.1. 2017 (22:53) cIKojxVrZainLDPgdR : WVLYF5 kqlgdzongdbr, [url=http://szealgtztytk.com/]szealgtztytk[/url], [link=http://wdddaomarflz.com/]wdddaomarflz[/link], http://rbeilfumoedf.com/
20.1. 2017 (21:20) ztoCUsUvJLJTuLdyw : tII3D4 uxknqrmttmss, [url=http://zpaogmmfqhdl.com/]zpaogmmfqhdl[/url], [link=http://ueozapbwpidq.com/]ueozapbwpidq[/link], http://pulbarorslqc.com/
19.1. 2017 (16:47) xPrpQDpJ : TKvxCc gqvlmczvskrl, [url=http://kagiznzehqgr.

další příspěvky v diskusi >>

Vydáno 11.5.2013:
V ulici Vrchlického v Jihlavě se propadla vozovka
Služby měsa Jihlavy,, které jsou správci místních komunikací oznamují, že z důvodu propadnutí vozovky, došlo k částečné uzavírce Vrchlického ulice. Tato část vozovky se nachází mezi křižovatkami, které se propojují s ulicí Mahlerova (u pivovaru) a ulicí 17. listopadu (hospoda Na hliništi).
Důvod propadnutí se teprve zjišuje, ale s největší pravděpodobností došlo k poškození kanalizace, která se nachází zhruba v hloubce 6 metrů. Dochází tak k podemletí vozovky, protože zemina pod ní je odplavována odpadním potrubím pryč. Na místě havárie jsou v tuto chvíli plynaři, vodaři a elektrikáři, kteří zjišují rozsah havárie a škod. Následně dojde SMJ k rozmístění dopravního značení, zabezpečení komunikace, aby nedošlo k úrazu jak motoristů, tak chodců. Potom se začne se samotnou opravou, která potrvá nejméně do příštího týdne.
Naštěstí se nejedná o tolik frekventovanou ulici ve městě Jihlava, takže snad nebude docházet k žádným velkým dopravním problémům. Celá záležitost byla také oznámená záchranným složkám, aby věděly, že tato část ulice není průjezdná.
Martin MÁLEK, mluvčí SMJ


poslední názory v diskusi k tomuto článku:
17.2. 2018 (03:18) Barneyxcq : JaYqsG http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
15.10. 2014 (00:37) john : Lu2l9H http://www.QS3PE5ZGdxC9IoVKTAPT2DBYpPkMKqfz.com
12.8. 2013 (03:56) 2U6zD1l1ZjW : より:I just want to tell you that I am just beginner to weolbg and seriously liked your blog site. Very likely I’m want to bookmark your site . You amazingly come with amazing posts. Thanks a bunch for sharing your blog.
10.8. 2013 (22:34) ENlG4wwFeA : より:I simply want to mtoienn I'm all new to blogs and certainly loved your web site. Most li

další příspěvky v diskusi >>

Vydáno 14.8.2012:
Vjezd do jihlavské nemocnice U Cvičiště bude ve čtvrtek uzavřen
Vedení jihlavské nemocnice upozorňuje veřejnost a především blízké hospitalisovaných pacientů, kteří za nimi pojedou na návštěvu, že ve čtvrtek 16. srpna od 15 do 20 hodin bude zcela uzavřen vjezd do areálu nemocnice z ulice U Cvičiště.
Otevřen bude pouze vjezd z ulice Rantířovská za čerpací stanicí ONO. "Důvodem uzavírky jsou stavební práce", informovala tisková mluvčí jihlavské nemocnice Veronika Pysková.
Eva ŠINKOVSKÁ


Vydáno 1.12.2011:
Na dálnicích už platí nové dálniční známky
Dálniční známky pro rok 2012, které platí od 1. prosince, stojí 1500 korun. Jsou tedy o 300 korun dražší než za rok 2011. Letošní kupony přestanou platit 31. ledna 2012.
Měsíční a desetidenní dálniční kupony na příští rok bude možné zakoupit od 1. ledna 2012. Cena měsíčního kuponu vzrostla z 350 na 440 korun, desetidenní známka zdražila z 250 na 310 korun. Vláda od zdražení známek očekává zvýšení výběru za prodej kuponů o 750 milionů korun, které by šly na opravy silnic.
Kupony lze koupit na více než 6600 prodejních místech na většině čerpacích stanic či na všech pobočkách České pošty.
Dálniční známky slouží k úhradě poplatku za užívání zpoplatněných úseků dálnic a rychlostních komunikací pro vozidla s nejvyšší povolenou hmotností do 3,5 tuny.
Loni se v Česku prodalo 4,7 milionu dálničních známek, za které stát utržil přes tři miliardy korun. Kromě časového zpoplatnění platí za projetí tuzemských dálnic a rychlostních silnic vozidla nad 3,5 tuny pomocí elektronického mýtného systému. Tento systém od řidičů kamionů a autobusů vybral na 6,5 miliardy korun.
Eva ŠINKOVSKÁ


poslední názory v diskusi k tomuto článku:
5.9. 2013 (17:42) IZuneCpOAXHugehI : kdFWBV Thanks a lot for the article.Really thank you! Great.
14.4. 2013 (06:47) zPKFKIxJuiDRUBP : I'm not quite sure how to say this; you made it extermley easy for me!
4.4. 2013 (00:20) ffOlBHQGbQmj : When we go through the sficepication of the word love, not just in relations to an amorous romance utilizing another, however , as a experience that's engendered if you have miltchmonkey a much better association on your own way too : as well as as a sensation of increased oneness with your family or even humanity * the idea gets a lot more extra ordinary that each

další příspěvky v diskusi >>

Vydáno 28.10.2011:
Unikátní úzkorozchodná tramvaj Karla Högera a Dany Medřické opět v ulicích
Historická tramvaj 6MT s číslem 117, vyrobená v roce 1953, se vrací na liberecko-jablonecké tratě. Nadšenci z libereckého Boveraclubu ji po desetiletém úsilí zrekonstruovali do původního stavu a od dnešního dne bude tramvaj jezdit na zvláštních nostalgických linkách, které jsou v Liberci v provozu ve svátečních dnech.
Právě opravená historická tramvaj je unikátní z několika důvodů. Jednak v roce 1953 tento vůz zahajoval provoz na meziměstské tramvajové trati mezi Libercem a Jabloncem, a jednak tramvaj účinkuje ve filmu Ošklivá slečna s Karlem Högerem a Danou Medřickou v titulních rolích.
Zmíněné vozidlo bylo v roce 1953 nasazeno do provozu na pouličních drahách v Jablonci, kde jezdila v 50. letech na "horské" lince z Jablonce do Rychnova. Po zrušení tramvajové dopravy v roce 1972 byla převzata libereckým dopravním podnikem a poté se ocitla v brněnském Technickém museu. Odtud ji v roce 2001 nadšenci z libereckého tramvajového Boveraclubu převezli zpět do Liberce a za podpory Dopravního podniku a magistrátu ji deset let renovovali.
"Filmová" tramvaj, která má původní liberecký rozchod 1000 mm, bude nyní jezdit na historické lince č. 1 mezi Lidovými sady a Viaduktem a rovněž je schopná provozu na dosud úzkorozchodné meziměstské trati do Jablonce nad Nisou.
Leo ŠVANČARA


poslední názory v diskusi k tomuto článku:
13.1. 2012 (07:59) yxyVfSCuBZ : That's way the bestest anwesr so far!
12.1. 2012 (01:12) KpQNSyOyzGgSQ : I'm not wtrhoy to be in the same forum. ROTFL
10.1. 2012 (10:05) CFcMnGtnFq : Artilecs like these put the consumer in the driver seat-very important.

Vydáno 20.4.2011:
Policisté chystají během svátků zvýšené silniční kontroly
Policisté se v průběhu velikonočních svátků během zvýšených silničních kontrol zaměří na alkohol, na rychlost, správné předjíždění , použití bezpečnostních pásů a dětských sedaček.
Podle šéfa dopravní policie Leoše Tržila bude nasazeno po celém Česku několik tisíc policistů. Opatření pak policie dělí do dvou skupin. Zvýšen bude dohled nad významnými silnicemi, jako jsou dálnice a silnice první třídy. Druhým aspektem jsou pak lokální opatření krajských ředitelství policie
Zvýšené kontroly řidičů na silnicích potrvají ode dneška do úterý. Opatření by se měla vystupňovat na Velký pátek a pondělí odpoledne. Celkem je naplánováno přes 150 regionálních dopravněbezpečnostních akcí.
Eva ŠINKOVSKÁ


poslední názory v diskusi k tomuto článku:
26.10. 2013 (20:53) pphODLDrTnjnPkj : N2feev Im thankful for the post.Really thank you! Want more.
7.9. 2013 (22:27) QAxXtwEzVKuVV : clB3vb Major thankies for the blog post.Really thank you! Great.
4.4. 2013 (02:43) fSScoTlnMSkhISrK : My questions are: How much money can an agecny legally charge to allow a plan holder out of his car insurance?What amount does your agecny cost when someone wants to cancel and how much pressure would you use to keep them?What are some tips or something we can say if our consumer has several months remaining on his existing automotive coverage? Certainly, all of us are

další příspěvky v diskusi >>

Vydáno 24.1.2011:
Do Vysoké bude zajíždět odpoledne navíc jeden autobus
Do příměstské obce Vysoká, která je součástí města Jihlavy, pojede od 1. února o jeden spoj městské hromadné dopravy více. Spoj je určen zejména pro dopravu dětí ze škol. Autobus pojede v pracovní dny a mimo dny školních prázdnin ze zastávky Masarykovo nám. dolní ve 13.40 hodin.
"Je to reakce města na požadavek obyvatel z Vysoké, podle nichž není tato část města dostatečně obsloužena. Radní požadavek uznali a návrh nového spoje schválili", uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Josef Kodet.
„Nový spoj již je k disposici i v novém tištěném jízdním řádu v místě předprodeje jízdného v budově radnice na Masarykově náměstí", doplnil ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Josef Vilím.
Eva ŠINKOVSKÁ


poslední názory v diskusi k tomuto článku:
1.4. 2014 (18:51) JjtPQAdOTLdyfibP : i6oRlJ Really appreciate you sharing this blog.Really looking forward to read more. Cool.
22.3. 2014 (16:49) MFmhqEMgFBw : HrbWFl Thanks so much for the article.Really looking forward to read more. Fantastic.
26.10. 2013 (13:46) gYalghvhYORcU : Gm7LSu Thanks for the blog. Cool.
8.9. 2013 (00:45) RjyepyaRecsMNHk : r7Pa81 I appreciate you sharing this blog post. Cool.
14.4. 2013 (04:23) KjUuElMhSXDCxDFn : This psointg knocked my socks

další příspěvky v diskusi >>

Vydáno 7.12.2010:
Jihlavský tunel bude ve čtvrtek uzavřen
Jihlavský tunel bude ve čtvrtek 9. prosince od 8 do 16 hodin pro veškerý provoz uzavřen. Důvodem je oprava dopravních značek - šipek - pod stropem a zákazu vjezdu do pruhu.
Po dobu uzavírky povede objížďka po silnicích II. třídy a místních komunikacích v Jihlavě. Stanovená objížďka povede obousměrně od mimoúrovňové křižovatky silnice I/38 se silnicí II/523 v ulici Jiráskova na křižovatku s místní komunikací ulice Hamerníkova, dále po ulici Hamerníkova a U Cvičiště na křižovatku se silnicí II/602 v ulici Žižkova a dále po silnici II/602 ulicí Žižkova na mimoúrovňovou křižovatku se silnicí I/38 v délce 2,4 km.
"Objížďka bude přehledně značena dopravním značením. Řidiče žádáme o zvýšenou pozornost, abychom tuto nelehkou situaci všichni zvládli bez nehod", uvedl tiskový mluvčí provozujících Služeb města Jihlavy s.r.o. Martin Málek.
Tunel, který je dlouhý 307 metrů a prý největší sypaný tunel ve střední Evropě, byl naposled uzavřený letos v květnu. Za jednu hodinu projede oběma směry na 1000 osobních a nákladních vozidel. Jihlavský tunel propojuje přivaděč, který vede od dálnice D1 na hlavní tah na Znojmo a Vídeň.
"Díky tomuto obchvatu s Jihlavským tunelem na trase se tak většina vozidel vyhne průjezdu městem", dodal M. Málek.
Eva ŠINKOVSKÁ


poslední názory v diskusi k tomuto článku:
12.5. 2018 (19:04) Judi : nQJ9jv https://www.genericpharmacydrug.com
11.5. 2018 (21:05) Judi : AHNt3C https://www.genericpharmacydrug.com
21.10. 2017 (03:36) JimmiNi : qoX9hm http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
19.5. 2017 (03:38) JimmiXzSq : qgxj9x http://www.LnAJ7K8QSpkiStk3sLL0hQP6MO2wQ8gO.com
15.10. 2014 (20:11) john : XSgyBs http://www.QS3PE5ZGdxC9IoVKTAPT2DBYpPkMKqfz.com
14.10. 2014 (00:03) matt

další příspěvky v diskusi >>

26. leden 2013Glosa
(Leo Švančara)
Dneškem jsme legalisovali nacikomunismus
Před 14 dny bych považoval volbu Zemana za presidenta za poměrně neutrální, až snad tu lepší možnost... A v těch 14 dnech neuvěřitelné kampaně jsme dostali jakoby zázrakem z Nebes ještě jednu šanci - a nejspíše v naší generaci tu poslední.
Pokračování . . .

R E K L A M A :
Nový fotografický web Tomáše Blažka
6.9.2011 (13:20) - Právě spuštěn na adrese www.fotospoj.cz
Alba, fotografie, reportáže, sloupky - www.fotospoj.czvýdělek na internetu

Astrologie, hermetika:
NEJČASTĚJŠÍ VAŠE ODTÁZKY:
(astrologie, EFT, aktivní formace
vašeho podvědomí, hypnosa, horoskopy...)

• Co je podmínkou, aby člověk uměl vykládat horoskopy ? ť
- 5 příspěvků,
naposledy přidán 2.6.2011 (19:36)

• Je postavení mých hvězd osudové a nevyhnutelné? ť
- 2 příspěvky,
naposledy přidán 12.2.2009 (15:24)

• Co je to EFT ť
- 2 příspěvky,
naposledy přidán 12.2.2009 (15:24)


Užitečné informace z Jihlavy:

Úřady v Jihlavě:

Jihlava - kultura, zábava:

Jihlava - ostatní:

Jihlava, zajímavosti: